Lov s feederem na revírech RS Vysočina – 2. díl: Lačnov

0
367
rybník Lačnov - revír RS Vysočina
Inzerce

Dnes si představíme další revír Rybářského sdružení Vysočina. Tentokrát se s feederem vypravíme na rybník v Lačnově. Lačnov je krásný malý rybník s ostrovem. Nachází se na okraji vesnice Lačnov. Od Poličky je vzdálený 6 km. Rozloha revíru je 1,8 ha. Podle informací z webu je rybník zarybněný těmito druhy ryb: kapr, amur, lín, štika, candát, pstruh duhový a potoční, siven.

O revíru

Nejprve si blíže představíme revír. Rybník má oválný tvar. Přítok je na severovýchodní straně, kde se nachází rozsáhlejší mělčiny. Dominantou rybníka je beze sporu pěkný ostrov s bujným porostem. Okolí ostrova je rozhodně zajímavé místo pro lov.

Hlubší část je na jižní straně rybníka. Rybník má bahnité dno. Břehy jsou zarostlé a členité. Dá se zde najít spousta zajímavých míst pro lov. Severní břeh je podmáčený. Podmínky pro lov jsou tam náročnější, ale v letních měsících to může být zajímavé místo.

Břehy revíru jsou z části kryté stromy.  I když je rybník na okraji obce, okolí je příjemné a klidné. Revír je snadno dostupný, je hned u silnice na Borovnici. Parkoviště je na východním okraji.

Lov na feeder na Lačnově

Revír je slušně zarybněný, což slibuje dobrou zábavu s feederem. Pokud zrovna neberou kapři, můžeme se bavit bílou rybou, která je tu hojně zastoupená. Revír je malý, takže není potřeba žádné velké dávky krmení. Osvědčilo se mi spíše krmit střídmě a nedělat příliš velký rozruch na lovném místě.

Jaké druhy ryb jsem ulovil

Menší bílé ryby je tady opravdu hodně. Na cejny a plotice můžete spolehlivě narazit při lovu na červy nebo hnojáky. Samozřejmě nechybí kapři běžné velikosti okolo 2 kg. Možná jsou tu i větší, ale zatím jsem na ně neměl štěstí. Při lovu kaprů jsem se setkal i s amurem. Nebyl to žádný velikán, ale krásná zdravá rybka.

Amur z Lačnova
Menší amur z Lačnova

Závěr

Lačnov je menší revír, na který se rád vracím. Nechodím sem kvůli rekordním úlovkům. Táhne mě sem klid a pěkné okolí. Vím, že s červy tady bude vždycky nějaká zábava a šance na ulovení pár kapříků tady je taky slušná.

Všechny díly seriálu o revírech RS Vysočina:

Ohodnoťte článek: 1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (Zatím nehodnoceno)
Loading...
Inzerce

PŘIDAT KOMETNÁŘ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno