Amur na feeder

Amur je zajímavý a nevšední úlovek na feeder. Je to velký bojovník, který do poslední chvíle dokáže rybáře překvapit svými výpady. Lov amurů na feeder mě poslední dobou neskutečně baví.

Místo lovu

Amury můžeme chytat na rybníku i řece. Je potřeba mít dopředu zjištěné, jestli sen na revíru amuři vyskytují Na našich revírech bývají amuři běžně. V rámci revíru amury láká okolí zarostlých břehů, ale zdržují se  i na otevřené vodě. Záleží na výskytu vhodné potravy.

Doba lovu

Amury můžeme lovit od oteplení na jaře, někdy na přelomu března a dubna, až do podzimu. Optimální doba pro lov amurů je za slunečných dnů. Úspěšně však můžeme amury lovit i v noci.

amur na feeder

Nástrahy

Mezi nejúspěšnější nástrahy pro lov amurů patří: boilie, pelety, kukuřice, rohlíkové boilie, pečivo. Vše uvedené v ovocných a sladkých příchutích. Dají se chytat také na čerstvé ovoce (například mirabelky, švestky, třešně nebo meruňky). Menší jedinci se dají ulovit i na žížalu. Velmi se mi osvědčilo zatraktivnit nástrahu boosterem s ovocnou příchutí.

Krmení

Amury láká sladké kaprové krmení, můžeme do něj přidat i ovocný posilovač. K zakrmení můžeme použít také kukuřici, pelety nebo boilie. Při lovu amurů se nejspíš budete potýkat se záběry kaprů, cejnů a dalších kaprovitých ryb. Záběr amura přichází obvykle po nějaké době klidu, kdy na krmném místě nejsou zrovna žádní kapři nebo jiné druhy ryb.

Pravidelným krmením si můžete amury naučit na vybrané místo.

Montáže

Oblíbil jsem si lov amurů na method feeder. Používám klasickou montáž s návazcem 10 cm. Na návazci mám drobné pevné háčky ze silného drátu. Dá se použí i klasický feeder. Pak je ideální průběžná montáž s návazcem o délce 20-35 cm.

amur ulovený na feeder
Amur ulovený na feeder v těsné blízkosti břehu

Vybavení

Na amury je optimální medium nebo heavy feeder s parabolickou akcí. Naviják musí mít dobře seřiditelnou citlivou brzdu. Je jedno, jestli bude s přední brzdou, nebo s bojovou brzou. Ale musíte umět brzdu rychle ovládat.

Zdolávání

Často se amur nechá přitáhnout relativně hladce ke břehu a když myslíte, že už je dobojováno, teprve to vypukne. Doporučuju mít připravenou brzdu a neuspěchat to. Amur dělá u břehu mohutné výpady a pokud na to nejste připravení, než se vzpamatujete, bude amur pryč.

Moje úspěšná sestava

Já amury chytám konkrétně na tuto sestavu:

  • Method feeder krmítko 45 g
  • Návazec 0,18 mm 10 cm dlouhý
  • Háček Guru MWQ Barbless vel. 10
  • Fluo feeder peleta Mikbaits pomeranč
  • Sladké kaprové krmení
  • Korda Dip Goo Power Smoke Pineapple
  • Plechovka kukuřice na zakrmení

Závěr

Lov amurů na feeder je neskutečně adrenalínový a návykový. Pokud chcete novou výzvu v lovu na feeder, zjistěte si, kde ve vašem okolí máte revír s amury a vyražte na ně. Jestli dostanete amura na prut, nebudete litovat.

Zdroj obrázku

Ohodnoťte článek: 1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (3 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...
Inzerce

PŘIDAT KOMETNÁŘ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno