Feederová poradna

Ptejte se na cokoliv ohledně rybolovu na feeder. Pokud budu vědět, rád vám odpovím.

Vaše otázka je úspěšně odeslaná. Objeví se zde, jakmile na ni odpovím.

Otázky a odpovědi:

 • Rybář dotaz:
  Dobrý den, nemáte někdy v plánu napsat recenzi na ten Korum prut? Děkuji za informaci.
  • Pavel Drábek odpověď:
   Zdravím, recenze Korum feederu je v plánu.
 • Rybář dotaz:
  Dobrý den, chtěl bych začít s feederem,ale mám problém s výběrem základní výbavy. Jelikož jsem začátečník, tak hned nechci investovat zbytečně moc peněz. Dle článku zde na webu jsem zvolil tuto kombinaci prut + naviják. prut: Mivardi Enigma Feeder 3,6m 30-90g (nevím jestli by nebyla vhodnější délka 3,3m, chytal bych především na řekách v Plzni a okolí) naviják: Shimano Catana 4000 FC případně jaký máte názor na sety: https://www.chytapust.cz/Feederove-pruty-1620/Giants-Fishing-Prut-LXR-Feeder-12ft-50-100g-feederova-hrazda-navijak-zdarma Předem díky za radu
  • Pavel Drábek odpověď:
   Zdravím, na řeku bych klidně vzal délku 3,6 m. Nevím jak pruty, ale naviják bude určitě lepčí ta Catana, než ten z toho setu. Z těch dvou z vašeho předvýběru bych vybral spíš tu Enigmu. Za sebe bych možná ještě raději šel do prutu Smimano Alivio CX Medium, který je ve stejné cenové hladině.
 • Rybář dotaz:
  Dobrý den, jaký máte v článku Dubnové ráno s líny podběrák? Děkuji za radu.
  • Pavel Drábek odpověď:
   Je to už celkem stará podběráková hlava MIDDY 2nd Generation Supersoft Spoon Net.
 • Rybář dotaz:
  Dobrý den, ke kterému s prutů z předchozích dotazů se lépe shánějí náhradní špičky? Děkuji.
  • Pavel Drábek odpověď:
   Ještě jednou zdravím, na tom bohužel nejsem schopný odpovědět. Ani k jednomu prutu jsem zatím špičky nemusel shánět a před koupí jsem si to nezjišťoval. Za celou dobu chytání jsem zlomil jednu špičku. I když se to může stát kdykoliv, nepřikládám dostupnosti náhradních špiček velkou váhu při výběru prutu.
 • Rybář dotaz:
  Dobrý den, který z prutů v předchozích otázkách je podle Vás lepší? Děkuji za radu.
  • Pavel Drábek odpověď:
   Hezký den, pro rekapitulaci, bavíme se o prutech MS Range Econ Feeder M 3,6m 80g, dále Korum Feeder 3,3m 45g 3-díl, a nakonec Trabucco Selektor XS Winklepicker 300 L 35g. Nedokážu ty pruty porovnat ve smyslu který je lepší, protože jsou každý trochu jiné a pro jiný účel a jsem moc spokojený se všemi třemi. Econ feeder používám na delší vzdálenosti na stojáku a na řeku a hlavně na lov kaprů a amurů. Korum mám na lov na střední a kratší vzdálenosti na stojáku hlavně na kapry a líny. Trabucco Selektor na lov blíž u břehu na bílou rybu, líny, případně taky kapry.
 • Rybář dotaz:
  Dobrý den, v článku Dubnové ráno s líny jsem viděl vaše dva pruty, jeden z nich nemýlím li se by mělo být to Korum z předchozí otázky s navijákem Daiwa Nynja, ten druhý je který a kde se dá koupit? Děkuji.
 • Rybář dotaz:
  Dobrý den, v článku Dubnová větrná neděle jste psal i o vašem novém prutu který je tam vyfotografován. Co je to za prut a kde se dá koupit? Děkuji.
  • Pavel Drábek odpověď:
   Zdravím, je to Korum Feeder 11ft 45g (odkaz na Heureku).
 • Rybář dotaz:
  Dobrý den.Prosím o radu jaký vlasec na feeder aby se nemotal na špičku prutu,kolikrát se stane že při nahazování utrhnu celou sestavu.Mám jak medium tak heavy. Začínam s touto metodou.Děkuji za odpověd Nitsch 12
  • Pavel Drábek odpověď:
   Zdravím, při omotávání okolo špičky nemusí být samotný vlasec vždy na vině. Víc se vlasec motá kolem špičky, pokud je zkroucený. Ke kroucení vlasce dochází při nadměrném tahání vlasce z navijáku přes brzdu, nebo pokud nefunguje správně rolnička navijáku. Vlasec se může zkroutit také hned při navíjení, pokud se nepostupuje správně. Omezte použití brzdy jen na zdolávání, pro manipulaci na břehu se dá brzda nahradit zpětným chodem. To by mělo snížit kroucení vlasce. Co se týká prevence proti utržení s omotanou špičkou, fungují dobře dvě věci. 1. eliminujte situace, kdy se vám na břehu uvolní vlasec. Mějte optimálně při manipulaci s prutem vlasec pořád napnutý vahou krmítka. 2. Naučte se před nahazováním udělat vždy kontrolu jestli není vlasec omotaný kolem špičky lehkým potažením vlasce. Až v poslední řadě bych hledal vinu přímo ve vlasci. Pokud si nejste jistý kvalitou použitého vlasce, můžete vyzkoušet např. vlasce Colmic Fendreel nebo Stroft GTM. S těmito vlasci chybu neuděláte.
 • Rybář dotaz:
  Dobrý den, v článku o krmení z vánočního cukroví jsem viděl na fotografii takové plastové krmítko. zajímá mne co je to za typ a kde se dá koupit. Děkuji za radu.
  • Pavel Drábek odpověď:
   Zdravím, je to krmítko značky Matrix a mají ho např. v tomto eshopu http://www.sportcarp.cz/obchod/rybarska-bizuterie/olovene-zateze-a-krmitka/fox-feederova-krmitka-matrix-open-end-feeders.aspx
 • Rybář dotaz:
  Dobrý den, mám dotaz na náhradní špičky 1,5 oz k prutu MS Rage Econ Feeder.Nevíte kde se dají koupit? děkuji.
  • Pavel Drábek odpověď:
   Nevím, ještě před rokem byly v několika eshopech, teď jsem je už nikde nenašel. Zkusil bych poslat dotaz na oficiální zastoupení firmy Saenger pro ČR.