Feederová poradna

Ptejte se na cokoliv ohledně rybolovu na feeder. Pokud budu vědět, rád vám odpovím.

Vaše otázka je úspěšně odeslaná. Objeví se zde, jakmile na ni odpovím.

Otázky a odpovědi:

 • Rybář asked:
  Jaké máte zkušenosti s feeder pruty od Delphinu?
  • Pavel Drábek replied:
   Zdravím, mám zkušenost jenom s prutem Delphin Magma Short feeder a to je velice zdařilý prut. Magmu můžu jen doporučit, k ostatním se bohužel nemůžu vyjádřit.
 • Rybář asked:
  Zdravím.Sháním pelety na method feeder ale všechny k tomuto učelu jsou docela drahé.Můžete mi poradit jaké používáte vy.PS:Zkuste prosím kouknout na eshop Chyta pust. Jsou z plzně a já také. Děkuji za odpověd a ať se špičky ohýbají. 🙂
  • Pavel Drábek replied:
   Ahoj, co se týká levných pelet na method, tak do krmítka můžu doporučit klasické pstruhové pelety, průměr 4 mm. Na háček potom fungují skvěle feeder pelety Mikbaits, případně ve verzi fluo. Na háček je připevňuju pomocí silikonových kroužků. Jsou to všechno věci za pár korun, které mám vyzkoušené a fungují mi dobře. Ať se daří.
 • Rybář asked:
  Dobrý den, potřeboval bych poradit s večerním/nočním lovem na feeder. Jaké jsou možnosti signalizace? Děkuji za odpověď.
  • Pavel Drábek replied:
   Dobrý den, pro signalizaci záběrů ve tmě jsou dvě základní možnosti. První znich je pořídit si bílý feeder terč, např. nějaký takový, nasvítit si ho a špičky prutů dat před něj. To vyžaduje trochu víc prostoru na břehu. Druhá varianta je připevnit na špičky chemická světýlka - svítící tyčinky. Ty se dají sehnat v každé rybářské prodejně. Vydrží svítit celý večer. Tyčinky ke špičce můžete připevnit pomocí speciálních adaptérů, nebo je jednoduše přilepit lepící páskou. Já je lepím elektrikářskou páskou nebo náplastí bez polštářku. Při použití chemických světel na špičce je potřeba dávat větší pozor, aby se vlasec neomotal kolem špičky a nezlomil jste si kvůli tomu špičku. Jako základ stačí jedno světlo na konci špičky. Pro přehlednější signalizaci se dají použít dvě tyčinky. Lépe se pak sleduje pohyb dvou světýlek vůči sobě. S jednou tyčinkou mám občas problém, že se mi zdá, že se špička pohybuje i když je ve skutečnosti nehybná.
 • Rybář asked:
  Zdravím Pavle , tak že raději tedy 3,60m 90g . Mohu prosím požádat o doporučení váhového rozmezí krmítka či olova a sílu kmenového vlasce na tento typ prutu? Jinak na plavanou používám kmen 0,16 - 0,18 a návazce 0,12 - 0,14 . Omlouvám se, ale asi těch dotazů časem bude více ☺ Děkuji.
  • Pavel Drábek replied:
   Já osobně bych šel na začátek do toho 3.6m 90g. Kmen bych volil v rozmezí 0.18-0.22 mm. Pokud nejsou vázky, klidně tu osmnáctku. Krmítko do 40g by měl ten prut zvládnout bez problému i při silových náhozech. Krmítka do cca 60g jsou použitelná pokud se nahazuje opatrně tahem. Ale na menší stojáky takový krmítka asi moc často nebudou potřeba. A pokud použijete samostatnou zátěž, tak klidně do těch 90g. Pokud je větší nástraha, nebo použijete návnadu v PVA tak raději méně. Pokud to bude v mých silách, rád poradím i s dalšími dotazy:)
 • Rybář asked:
  Dobrý den, stojím před rozhodnutím výběru svého prvního feederového prutu. Od firmy Delphin mám i match prut a tak přemýšlím i o prutu na feeder od této firmy. Stojím před rozhodnutím zda " Prut Delphin Magma Feeder + 5 špičiek - Délka: 3,6m - 120g, nebo Délka: 3,6m - 90g . revíry na kterých budu chytat jsou spíše menšího charakteru - 1,7 ha - 3,5 ha - 3,6 ha . Děkuji.
  • Pavel Drábek replied:
   Dobrý den, zátěž 90 g má všestrannější využití, hodí se jak na bílou rybu, tak na kapry a větší ryby. Těch 120 g je už na těžší feeder. To znamená buď cílený lov velkých kaprů, amurů, případně na lov na větší vzdálenosti.
 • Rybář asked:
  dobry den. není to o feedru ale nemohu nikde zjistit jak se to jmenuje,abych to koupil. před několika roky jsem u kamaráda videl něco,o cem dnes vim,že se to jmenuje Balaton montaž. na kmenovem vlasci mel navazce pripevnene pomoci malych umělohmotných trubicek,do kterých se vlasec zamotal,prevlekl se pouzdrem také z umele hmoty,cele to mohlo mit prumer cca 4-5mm. jestli nevite jak se to jmenuje? dekuji za odpověď. zdravi j.stehlík
  • Pavel Drábek replied:
   Dobrý den, podle toho, co popisujete by to mohl být Plastový adaptér na boční návazec. Našel jsem to na tomto odkazu: Plastový adaptér na boční návazec
 • Rybář asked:
  Dobrý den chtĕl by začít z feederovým chytànìm pořìdil jsem si prut Sema ale v ďélce 3.90 a uvažuju jestli tento prut není až příliš dlouhý.
  • Pavel Drábek replied:
   Dobrý den, jestli je pro vás prut příliš dlouhý nebo vyhovuje, poznáte u až vody. Délka 3,9m je vcelku běžná. Pokud chodíte chytat na větší nádrže nebo řeky, tak je těch 3,9m naprosto v pořádku. Kratší prut by byl pro Vás o něco snadnější na manipulaci a naučení se základních feederových postupů. Nejuniverzálnější je délka 3,6m. Ale je to dost individuální. Možná zjistíte, že vám 3,9m vyhovuje. Když máte prut koupený, tak bych mu dal rozhodně šanci. Po pár vycházkách k vodě uvidíte, jak Vám tato délka "sedí".
 • Rybář asked:
  Na co chytat ve studené vodě? Jaké nástrahy jsou nejúčinnější v listopadu?
  • Pavel Drábek replied:
   Pro nejchladnější období roku mám osvědčené masné červy a rohlík.