Feederová poradna

Ptejte se na cokoliv ohledně rybolovu na feeder. Pokud budu vědět, rád vám odpovím.

Vaše otázka je úspěšně odeslaná. Objeví se zde, jakmile na ni odpovím.

Otázky a odpovědi:

 • Rybář dotaz:
  trabucco ultimate stillwater
  • Pavel Drábek odpověď:
   Nemám zkušenost přímo s tímto prutem, ale u prutů od Trabucca obecně mám vyzkoušeno, že udávaná vrhací zátěž odpovídá maximální zátěži krmítka včetně krmení. Tj. u 140 g to může být 100-120 g krmítko podle velikosti + krmení. Případně se můžete obrátit s dotazem na ten prut na firmu Vipa, jsou to distributoři značky Trabucco pro ČR.
 • Rybář dotaz:
  Chtěl bych krmení na feeder.Hlavně do studené vody vím že máte 2-3stupnů a taky do 16 stupnů.A pak mě zajímá nástra umělá a nebo boiles.Bude na FOR FISHING a v jakém paviloně
  • Pavel Drábek odpověď:
   Zdravím, do studené vody mi dobře funguje Sensas Gross Gardons a Sensas Dark Salty Feeder. V teplejší vodě kolem 16 stupňů už je výběr krmení hodně široký. Záleží na typu revíru a cílové rybě. Ta Gross Gardons je celkem univerzální, takže se dá použít i při těchto teplotách. Na kapry mám osvědčené krmení Sensas Carpes 3000, Lorpio řady Magnetic, červené krmení od Konopáska, na cejny cejnové krmení Sensas, Lorpio, MVDE (např. turbo black). Umělé nástrahy na For Fishing budou určitě na celé řadě stánků, v nabídce je má například Mikbaits, tak můžete zkusit tam.
 • Rybář dotaz:
  Jak těžká krmítka můžu používat na heavy feeder, který má zátěž do 140g?
  • Pavel Drábek odpověď:
   Zdravím, u každé značky to může být jinak. Někteří výrobci uvádějí vrhací zátěž jako maximální váhu krmítka i s krmením, někteří z jako váhu samotného krmítka bez krmení. Minimálně 100 g krmítko by tento prut měl zvládnout v každém případě. S opatrností se dá použít i těžší.
 • Rybář dotaz:
  Ahoj. Před třemi lety jsem začas s feederem. A celé tři roky jsem si vystačil s prutem Shimano Alivio. Ale dosloužil a chci si pořídit na sezónu nový. Určitě v délce 360, medium do 90-100g. Chodím na Mlýny 5 - chytám běžně velké dvoukilové cejny a jen sem tam (nemám štěstí nebo to neumím) menšího kapříka. Teď jsem zvažoval Shimano Beastmaster 365, jenže zase koukám, že už ho moc neprodávají. A fakt jinak nevím .... protože těch značek je strašně moc a v kamenném obchodě samozřejmě každý prodává co má na prodejně..... Chci poprosit o 3 tipy ze zkušeností..... A protože to bude zase prut na 3-4 roky, tak nechci mít jak hlavní kritérium cenu.. Prostě nepotřebuji žádný luxusní, módní či designový...... ale dobrý, kvalitní prut. Moc děkuji! Pepa
  • Pavel Drábek odpověď:
   Ahoj Pepo, řekl bych, že Beastmaster není to nejlepší, co se dá v jeho cenové kategorii sehnat. Už jsou to starší pruty a mezitím na trh přišlo spousta jiných velice povedených prutů. Hodně záleží, jestli se chceš držet trojdílných prutů, jako je Alivio a Beastmaster, nebo by ti nevadil dvojdíl. Pokud by pro tebe delší transportní délka dvojdílu nebyla problém, můžu ti dvojdíl vřele doporučit. Je v něm trochu větší výběr a při srovnatelných cenách mi ty pruty přijdou zajímavější. Tady jsou moje tipy nejprve ve dvojdílu a potom taky v trojdílu. Dvojdíl: Maver MV-R Commercial feeder 12 ft Colmic Next Adventure feeder 3,6m 90g dvojdíl Preston Monster X 12 ft Method 3-dílné: Trabucco Trinis FX Competition Feeder Cresta Blackthorne Feeder 3,60m/max.50g Preston Super Feeder 3,60 m Je to pouze můj subjektivní výběr, po čem bych se díval ve tvé situaci. Zajímavých prutů je v té cenové kategorii 2-4 tis. mnohem víc.
 • Rybář dotaz:
  Ahoj, začínám s rybařením, "chytal" jsem jen jako dítě. Láká mě v celku univerzální feeder, co by si mi doporučil? (budu brát 2ks). Po prolezených fórech koukám i v cizině a zalíbil se mi https://www.nordfishing77.at/daiwa-ninja-x-feeder-360cm-40-120g-7656 nebo alternativně o level výš https://www.nordfishing77.at/daiwa-windcast-method-feeder-360cm-80g-4870. Myslíš že je to takzvaný "vhodný univerzál", který by mi nějakou dobu vydržel. Jakým by si to případně doplnil navijákem? v navijácích už se úplně ztrácím. Neplánuji být sportovním rybářem, spíš jde o občasný útěk mimo civilizaci kde se trochu zrelaxuji. Prozatím plánuji method feeder byl jsem nedávno s kamarádem jeden den a zalíbila se mi tato varianta). Na značce mi nezáleží, jen aby mi začátky nezhnusil nějaký nejlevnější nesmysl - to co jsem poslal je max hranice pro prut.Rád bych se vešel s prutem a navijákem kolem 3000kč i kdyby to mělo znamenat vzít tu levnější variantu prutu a kvalitnější naviják. Ze začátku spíš na menší návnady abych si zachytal a roztrénoval, časem mířit na větší kousky, případně candát/úhoř. Chytat budu především na větších rybnících, případně slepá ramena labe - Ústecký kraj Předem díky za rady a tipy. PS: díky za bezva stránku 🙂
  • Pavel Drábek odpověď:
   Ahoj, omlouvám se za opožděnou odpověď. Vybral bych ten dražší -tj. Daiwa Windcast Method Feeder 360cm -80g. Myslím že za tu cenu je to celkem slušný prutdo začátku a také celkem univerzál. K tomu bych ze stejného webu bral naviják Ryobi Cynos III 4000. Mám ho v předchozí řadě II a v té ceně je to podle mě úplně skvělý naviják.
 • Rybář dotaz:
  Ahoj, chtěla bych jsi pořídit feederový prut na větší tažnou řeku (Vltava v Č.Krumlově a pod. ) a potřebovala bych poradit jakou délku a gramáž. Líbí se mi Cresta soliht 3,6m s odhozovou zátěží 100g ale nejsem si jistá jestli to bude stačit. Aby to zvládlo 60 až 80 gramů krmítka (plná). Předem děkuji za odpověď. Martina.
  • Pavel Drábek odpověď:
   Ahoj Martino, s tímto prutem nemám žádnou zkušenost, ale zeptal jsem se povolanějšího člověka, který tyto pruty má a používá je na řeku. Dostal jsem informaci, že 60-80 gramů se s tímto prutem dá hodit plnou silou, na kratší vzdálenosti se dá použít i s velkým 120 g krmítkem. Také mi psal: "Je to čistokrevné heavy. Na tažnější řeku ideální prut." Pokud bys chtěla nějaké podrobnější info k těmto prutům, napiš mi na info@nafeeder.cz. Předám ti kontakt přímo majitele těchto prutů.
 • Rybář dotaz:
  Dobrý den, řeším dilema jaký naviják vybrat na lov na tekoucí řeku a na větší rybníky. Mám vyhlédnutý prut: https://www.uhabakuka.cz/produkt/108961/daiwa-rybarsky-prut-team--feeder-360m-do-150g Váhám mezi dvěma navijáky, kde velikost a váha navijáku je podobná. Jen mají jiný převod a kapacitu cívky. Navijáky: https://www.uhabakuka.cz/produkt/99183/shimano-rybarsky-navijak-ultegra-ci4-5500-xtc#var https://www.uhabakuka.cz/produkt/40781/daiwa-rybarsky-navijak-match-winner-4012-qda#var Kmenový vlasec přemýšlím nejspíš 0,27 nebo 0,28 vhodný pro tento způsob lovu a navijáku. Jaký by byl vhodnější naviják na tento způsob lovu s heavy feederem? Otázkou je, jestli upřednostnit delší nához a rychlejší navíjení nebo o něco kratší nához a lehčí návin s menším převodem? Děkuji za Váš názor. Ondřej
  • Pavel Drábek odpověď:
   Zdravím Ondřeji, osobně se mi víc líbí ta Daiwa k tomu prutu a popsanému způsobu lovu. Ještě taky záleží na nejčastější cílové rybě. Pro rychlejší chytání na řece se mí víc líbí ta Daiwa, protože s ní bude jednodušší manipulace i při častějším přehazování. Pokud by převažoval těžší kaprofeeder s méně častým přehazováním, dávala by smysl i ta Ultegra. Nához by se dal o něco prodloužit i s tou Daiwou, pokud použijete místo vlasce slabší pletenku.
 • Rybář dotaz:
  koupil jsem si nový feeder M-H 120g nevím jaký mám dát kmenový vlasec rozhoduji se mezi 0,18 mm nebo 0,20 mm většinou chytám na řece, někdy chytám na přehradě děkuji za radu
  • Pavel Drábek odpověď:
   Zdravím, k takovému prutu bych bral kmen 0,22 mm. Záleží jak těžká krmítka budete odhazovat. Případně se dá použít slabší vlasec nebo pletenka s šokovým vlascem (8 metrů vlasce 0,22 a víc na konci).
 • Rybář dotaz:
  Do kolika gramů můžou být krmítka na médium feeder
  • Pavel Drábek odpověď:
   Zdravím, většinou je na každém prutu uvedená maximální doporučená vrhací zátěž, tak bych se řídil tím údajem. Každý medium prut to může mít jinak, ale obecně se dá říct, že se u medium prutů pohybuje vrhací zátěž v rozmezí 60-100 gramů. Některý výrobce to uvádí jako celkovou váhu (krmítko+krmení), některý výrobce zase jako maximální váhu samotného krmítka. S krmítky do 40g by si měl poradit každý prut kategorie medium a 50-60 g krmítka už budou pro většinu medium prutů na hraně toho, co snesou.
 • Rybář dotaz:
  Ahoj, chci se zeptat jestli ti neprošel rukama nějaký proutek daiwa powermesh ,nebo zvolit radši nějaký kousek od trabucco, díky za info. Kamil
  • Pavel Drábek odpověď:
   Ahoj Kamile, pruty Daiwa Powermesh neznám. S Trabuccem vedle nešlápneš, ale pokud nepotřebuješ nutně kupovat pruty hned teď, počkal bych s nákupem na pražský veletrh For Fishing, který bude v únoru. Tam bude jedinečná možnost si vyzkoušet hromadu prutů a snáz se ti bude vybírat.