Feederová poradna

Ptejte se na cokoliv ohledně rybolovu na feeder. Pokud budu vědět, rád vám odpovím.

Vaše otázka je úspěšně odeslaná. Objeví se zde, jakmile na ni odpovím.

Otázky a odpovědi:

 • Rybář dotaz:
  Pavle děkuju za odpoved ohledně prutu a ještě bych potřeboval poradit s navijákem jaký konkrétně bys mi doporučil...Přemýšlím nad Daiwa Ninja LT, děkuju moc za odpoved
  • Pavel Drábek odpověď:
   Ahoj, není za co. S Ninja LT nemám zkušenost. Měl jsem předchozí verzi Ninja a ta nebyla špatná. V téhle cenové hladině můžu doporučit naviják Shimano Catana FD, který používám už druhým rokem a Ryobi Cynos, které mám ještě déle a oboje jsou to spolehlivé navijáky, ten Cynos mi přijde o chlup lepší.
 • Rybář dotaz:
  Zdravím, chtěl bych si koupit pruty Feeder jen stále váhám od které značky tak se chci zeptat jestli byste mi neporadil které konkrétně vybrat...Přemýšlím na Delphin Magma a Mivardi Entrix Method, děkuju za odpoved
  • Pavel Drábek odpověď:
   Dobrý den, Delphin Magma jsou solidní pruty. Ten Mivardi Entrix Method bohužel neznám. V této cenové relaci bych se podíval ještě na Korum Feeder trojdíl.
 • Rybář dotaz:
  Dobrý den, chtěl bych se zeptat co si myslíte o krmítku Mivardi Krmítko Method Feeder Zinc (https://www.mivardi.cz/produkty/krmitka/method-feeder-zinc/) hledám krmítka bez žebrování abych zde mohl uschovat peletu nebo boille. U klasického žebrování mám problém tyto nástrahy uschovat do krmení. Děkuji za odpověď.
  • Pavel Drábek odpověď:
   Zdravím, toto krmítko nemám vyzkoušené, ale podle fotky by mohlo plnit účel, který požadujete. Z krmítek, které znám, můžu doporučit Preston Dura Flat Method, kde je sice žebrování, ale uprostřed je velký prostor na nástrahu. Potom můžete mrknout po krmítcích typu hybrid (Guru) nebo open feeder (Matrix), které fungují taky velice dobře.
 • Rybář dotaz:
  Zdravím, chtěl bych se zeptat, zda máte nějakou zkušenost z krmítky na method feeder Zfish, zajímá mě jestli jsou vhodné jak pro lov method mixem, tak pro lov s peletkami. Popřípadě jestli je lepší volba method krmítko Zfish, Extra Carp, nebo úplně jiné v podobné cenové kategorii. Zfish - https://www.parys.cz/zfish-krmitko-method-feeder-flat-medium-p111422/ Extra Carp - https://www.parys.cz/extra-carp-krmitko-method-feeder-p118659/ Předem děkuji za odpověď
  • Pavel Drábek odpověď:
   Zdravím, ta krmítka Zfish nemám vyzkoušená. Používal jsem pouze podobný typ krmítek od značky Drennan (Drennan Flat Method Feeder) a s těmi jsem byl spokojený. Ty Extra Carp nejsou špatná, s ohledem na jejich příznivou cenu. Hlavní slabinou Extra Carp krmítek je, že moc dobře nedrží na dně, hlavně ty lehčí. Takže doporučuji spíše vyšší zátěž 40 g a více. Formička k těm krmítkům je funkční, ale některé dražší typy krmítek ji mají vyřešenou lépe. Jiná method krmítka v této cenové relaci neznám.
 • Rybář dotaz:
  Dobrý den, chtěl bych Vás poprosit o radu s výběrem dalšího prutu. Momentálně mám třetím rokem Delphin magma Light feeder 360/90g a jsem s ním celkem spokojen, rád bych zkusil lovit ve větším proudu řeky, cílem, by mohla být říční ryba typu Parma, Podoustev... Mám problém s udržením krmítka v proudu i přes různá "vylepšení" krmitka dostávám se na limit prutu. Doporučíte zkusit medium nebo rovnou heavy 120/150g Klidně opět Delphin, nebo nějaký Váš typ. Dekuji za odpověď.
  • Pavel Drábek odpověď:
   Dobrý den, pokud jste s Delphin Magma spokojený, tak je dělají i ve verzích s vyšší gramáží, jinak mi přijdou zajímavé v podobné cenové hladině ještě Heavy Feeder Cresta Solith nebo pak z dražší kategorie například Browning Black Viper 3,9 m 140 g.
 • Rybář dotaz:
  Ahoj,potřeboval bych poradit s výběrem prutů.Chytám už pouze method feeder a mám jedničkové delphin magma 330/100g a chtěl bych je vyměnit za 360 kvůli delším hodům.Poslední rok se setkávám s kapry přesahující i 10 kg,není to až tak často,ale občas se objeví a magma to docela i zvládá,na druhou stranu zdolávačka kapříků okolo 50 cm nic moc.Jaký by jsi doporučil prut ? Krmítka používám do 50g a házím na vzdàlenosti cca do 70 m.Moc děkuji.
  • Pavel Drábek odpověď:
   Ahoj, s tímto stylem lovu bych se v 3,6 m podíval po prutech Maver Feeder MV-R Commercial 12 ft, Preston Monster X 12 ft Method, Browning Black Viper III 3,60m, 80g případně pokud chceš levnější tak mrkni na Cresta Solith Feeder 3,60 m - 80 g. Každý z těch uvedených prutů má trochu jinou akci, na method mi přijdou nejvhodnější ten Maver a Preston. Ten Maver má hodně příjemnou zdolávací akci. Mám ho v kratší verzi 3,3 m, ale myslím, že v té delší 3,6 m by ses s ním na 70 m s method krmítkem dostal.
 • Rybář dotaz:
  Zdravím, hledám feeder prut na daleké hody, ale aby to nebylo tvrdé jak trubka z lešení 🙂 Nějaké zkušenosti? hod by měl byt 90+ čím více tím lépe. Koukal jsem na pruty od Gabora ale chtěl bych i jinou alternativu. velmi Děkuji
  • Pavel Drábek odpověď:
   Zdravím, v této kategorii prutů Vám bohužel neporadím, nechytám na takové vzdálenosti. Můžete se zkusit zeptat také tady ve skupině na FB https://www.facebook.com/groups/feedercz/ Tam věřím, že se najde řada vyznavačů feederu na dálku:)
 • Rybář dotaz:
  Ahoj, bude mít nějaký vliv když při chytání na method krmítka budu mít pruty do výšky a ne do boku?
  • Pavel Drábek odpověď:
   Ahoj, podle mě to může mít vliv na to, že vlasec nade dnem může více plašit ryby. Ale záleží na jakou vzdálenost a v jaké hloubce se chytá. Nemám to nijak vyzkoušené, ale pokud by to nebylo nutné, raději bych se špičkám nahoru při method feederu vyhnul. Občas dávám nad method krmítko malou dodatečnou zátěž, abych vlasec přilepil na dno. Tak to bys při chytání se špičkami vzhůru mohl případně zkusit, aby vlasec trochu klesl. Já dávám malou torpilu 5-10 g asi 50 cm nad krmítko a pod ní jako zarážku gumový stoper.
 • Rybář dotaz:
  Ahoj, přemýšlím o koupi prutu preston monster x 12 ft. Zajímalo by mne, jestli nemáš s tímto prutem zkušenosti! Popřípadě jaký by jsi mi poradil prut kolem 60-80g s pěknou zdolávací akcí!!! Děkuji za odpověď Michal
  • Pavel Drábek odpověď:
   Ahoj Michale, s prutem Monster X zkušenost nemám. Za sebe můžu doporučit prut Maver MV-R Commercial. Mám ho v kratší verzi 11 ft, ale dělá se i 12 ft. Všechny délky mají vrhací zátěž 60-90 g. Jsou to krásně lehké a tenké pruty s parádní zdolávací akcí.
 • Rybář dotaz:
  Zdravím, chci se zeptat jaký způsob je nejlepší na spojení vlasce s navazcem. Známý mi doporučil rychlovýměný obratlik s převlekem proti zamotání ale když s tím chytám na průběžnou montáž tak se často stává že vytáhnu návazec namotanej na kmenovém vlasci a většinou to dopadá tak že musím to celé ustřihnout a navázat znova.
  • Pavel Drábek odpověď:
   Zdravím, nevím jestli je to nejlepší, ale já mám v oblibě kroucený vlasec. Princip je takový, že mezi krmítkem a návazcem je část cca 10-15 cm kmenového vlasce, který je zdvojený a zkorucený do sebe. Na konci této zkroucené části je očko z vlasce pro připevnění návazce očko do očka. Podrobněji je to popsané zde: Průběžná montáž s krouceným vlascem a tady je video s názornou ukázkou, jak se to váže: https://www.youtube.com/watch?v=A6RMcxHq7z8