Montáže pro lov s feederem na stojatých vodách

0
2542
helikoptéra na feeder

Montáže jsou častým tématem dotazů, které mi chodí. Tady na webu najdete nejpoužívanější montáže pro lov na feeder. V tomto článku si představíme, které montáže jsou vhodné pro lov na stojatých vodách v různých situacích.

Obecně pro montáže na stojaté vody platí, že se používají spíše kratší návazce 10-40 cm. Pro lov na stojatých vodách obvykle stačí lehčí krmítka, než pro lov v proudu. Hmotnost krmítka volíme tak, abychom dohodili na požadovanou vzdálenost a zároveň aby krmítku umožnilo napnout vlasec a udržet přitom montáž na místě.

Průběžná montáž – univerzální montáž

Pokud bych měl vybrat jednu montáž, která vyhovuje téměř všem situacím pro lov na stojatých vodách, byla by to průběžná montáž. Je velmi jednoduchá, dobře létá a umožňuje dobrou signalizaci záběru.
Postup navázání najdete v článku o průběžné montáži. Nejraději mám variantu s krouceným vlascem. Můžete si tuto montáž přizpůsobit podle sebe. Mezi kroucený vlasec a návazec dávám často mikroobratlík.

průběžná montáž

Pokud se nedaří zasekávat, můžete pár centimetrů nad krmítko dát silikonový stopper, který z montáže udělá bezpečnou částečně fixovanou montáž podporující samozásek.

Pro cílený lov kaprů: method feederová montáž

Method feederová montáž je velmi efektivní pro lov kaprů, zvláště v teplejších částech roku. Je složená z průběžného plochého krmítka a krátkého návazce okolo 10 cm. Nástraha se nejčastěji umisťuje na vlasový přívěs pod háček. Detaily najdete v článku o method feederových montážích.

method feeeder montáž

Pro daleké hody: helikoptéra

Pro daleké hody na stojatých vodách můžete použít již zmíněný method feeder. Ploché krmítko má skvělé letové vlastnosti a krátký návazec se nekroutí. Pokud chcete však chytat stylem, který je bližší klasickému feederu, je vynikající montáží feederová helikoptéra.
Pro ještě lepší letové vlastnosti zkombinujte helikoptétovou montáž s krmítkem se spodní zátěží.

helikoptéra na feeder

Do hlubokého bahna: balaton s jedním návazcem

Hluboký nános bahna je vcelku častý problém, se kterým se musíme na našich rybnících potýkat. Pro chytání na bahně v hloubce několika desítek centimetrů se hodí balaton. Udrží totiž nástrahu v horní části sedimentu.
Pro účely feederu si kalsický balaton lehce upravíme. Především doporučuji použít jen jeden návazec a ten mít o něco slabší, než kmenový vlasec. Podrobnosti se opět dozvíte v samostatném článku o montáži balaton.

montáž balaton

Příště si podrobněji popíšeme feederové montáže pro lov na řekách.

Ohodnoťte článek: 1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (Zatím nehodnoceno)
Loading...
Inzerce

PŘIDAT KOMETNÁŘ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno