Balaton

0
610
montáž balaton

Balaton je další často používaná montáž. Nepoužívá se jen na feeder, ale i na klasickou položenou. Montáž vypadá tak, že na konci kmenového vlasce je krmítko a ve vzdálenosti cca 50 cm nad krmítkem je napevno uvázaný kratší návazec (do 25 cm). Je to vlastně paternoster naopak.

Balaton najde svoje využití hlavně ve vodách s hodně zabahněným dnem, kde by jiné montáže stáhly nástrahu hluboko do bahna. Mnohem více, než u paternosteru, tady hrozí uváznutí krmítka při zdolávání. Proto balaton používám opravdu jen do bahna.

montáž balaton

Jak navázat balaton:

  1. Na konci kmenového vlasce uděláte oko asi 60 cm dlouhé, upevněné trojitým uzlem.
  2. V 1/3 oko rozstříhnete (posud je to stejné jako u paternosteru).
  3. Na delší konec navážete karabinku na krmítko a na kratší konec návazec nebo přímo háček. U návazce u jemnějšího vlasce hrozí častější zamotání při nahazování, ale je šetrnější v případě utržení ryby. Konec s háčkem by měl být nejméně 15 cm kratší než konec s krmítkem.

Závěr

Balaton není moje příliš oblíbená montáž. Nasazuju ho jen v nejnutnějších případech do bahna. Mezi některými rybáři je také oblíbený dvojitý balaton, tedy balaton se dvěma návazci nad sebou. Ten nepoužívám vůbec. Více o důvodech si můžete přečíst v článku o dvou návazcích.

Ohodnoťte článek: 1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (Zatím nehodnoceno)
Loading...
Inzerce

PŘIDAT KOMETNÁŘ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno