Toustový chléb na ryby

Pečivo je skvělá nástraha na ryby a toustový chléb patří k těm nejlepším druhům pečiva na rybolov. Z toustového chleba jde udělat malé měkké sousto, kterému neodolá žádná bílá ryba. Přelstít můžete i zkušeného kapra. V článku si povíme, jak chleba nastražovat a kdy ho použít.

Druhy ryb

Na toustový chleba můžeme ulovit téměř všechny býložravé druhy ryb. Díky velké atraktivitě to není příliš selektivní nástraha, takže mezi časté úlovky bude patřit bílá ryba  – cejni, cejnci, plotice, perlíni, karasi, oukleje. Na řece pak také tloušti.

plotice je častý úlovek
Plotice

Pokud toustový chleba nevezme hned bílá ryba, dá se s úspěchem použít i pro lov kaprů, línů nebo amurů.

Způsoby nastražení

Způsobem nastražení můžeme ovlivnit, jaké ryby budeme na toustový chléb nejčastěji chytat. Záleží na velikosti sousta, ale také na tom, jestli bude chleba na háčku nebo na vlasovém přívěsu pod háčkem. Nejraději mám na chytání 1-2 dny starý chleba, protože mi nejlépe drží na háčku.

Nastražení toustového chleba na háček
Nastražení toustového chleba na háček

Nejčastěji vykrajuji z plátku toustového chleba kolečka. Pro vykrajování se dají použít nůžky na rohlík nebo speciální vykrajovátka na pečivo.

TIP: Vykrajovátko na pečivo si můžete vyrobit jednoduše sami. stačí uříznout konec z injekční stříkačky nebo dávkovače na dětský sirup.

Pokud chytám s chlebem na háčku, dávám jeden kousek tak, aby špička háčku byla volná. Při nastražování chleba pod háček dávám 2-5 kousků nad sebe na vlas. Toustový chléb je sám o sobě pro ryby dost atraktivní, ale můžete klidně experimentovat i s práškovým dipem nebo tekutým boosterem.

toustový chleba s rychlozarážkou
Toustový chleba pod háčkem

Kdy použít toustový chleba

Jednoduše kdykoliv. Je to celoročně účinná nástraha. Ne vždycky to bude nejideálnější volba, ale téměř vždy se vám podaří získat alespoň nějaké záběry. Nejraději toustový chleba používám brzy zjara a na podzim. Zvláště na podzim ve studené vodě může být skvělý i při lovu kaprů.

V teplé vodě bude dobře fungovat na lov bílé ryby. V parných letních dnech mám rád toustový chleba při lovu brzy ráno v blízkosti břehu.

Závěr

Toustový chleba patří mezi můj oblíbený arzenál nástrah na feeder. Mám ho v mrazáku zásobu a beru ho často s sebou k vodě jako jednu z variant nástrah, stejně jako plechovku kukuřice a krabičku červů.

Ohodnoťte článek: 1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (1 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...
Inzerce

PŘIDAT KOMETNÁŘ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno