perlín na feeder

Perlín, nebo také červenopeřice, patří k těm menším rybkám, které se dají lovit efektivně pomocí feederových prutů. Velikost však rybářům vynahradí svou bojovností a krásným vybarvením. Má červené všechny spodní ploutve a zlatavé boky. Jak se zaměřit na cílený lov perlína na feeder? To se dozvíte v tomto článku.

Místo lovu

Perlína najdeme na většině našich revírů. Vyhovují mu stojaté i mírně tekoucí vody. V rámci revíru se často vyskytují v mělčích částech a v blízkosti porostů.

Doba lovu

Během roku perlíny můžeme chytat od jara do podzimu. Ve velmi studené vodě nejsou příliš aktivní. Mám vyzkoušené, že perlíni berou  dobře během dne. Lepší pro lov perlínů jsou jasné slunečné a teplé dny. Perlíni se však dají lovit i v noci, kdy se stahují ještě blíže ke břehu.

Montáž

Malí perlíni se pohybují spíše ve sloupci a u hladiny. Větší perlíni se dají lovit i u dna. Na perlíny proto můžeme použít klasické feederové montáže s prezentací nástrahy na dně nebo těsně nade dnem. Vhodná je průběžná montáž i paternoster.

Pro cílený lov perlínů stačí návazce do 0,12 mm, háčky velikosti 18-14 a kmenový vlasec do průměru do 0,18 mm. Zátěž krmítka volíme podle lovné vzdálenosti nebo síly proudu. Vždy nejnižší možnou, která bez problému udrží montáž na místě.

Nástrahy

Mezi nejúspěšnější nástrahy na perlíny patří rohlík, červi, kukly, ale dají se ulovit také třeba na toustový chléb, dortovou oplatku, burizony, těsto nebo žížalu.

Krmení

Na perlíny je ideální krmení, které se uvolňuje do celého sloupce. Mělo by se dobře rozpadat a udělat velký mrak. Do krmení můžeme přidat červy a kukly.

Vybavení

Na perlíny stačí picker, případně light feeder. Tam, kde hrozí záběr i od kapra nebo jiných větších ryb, můžeme použít i citlivý medium feeder. Nasazujeme vždycky co nejjemnější špičky.

Závěr

Perlín patří mezi moje oblíbené a vítané úlovky na feeder. Zatím se mi nepodařilo ulovit žádné větší kusy z kategorie 40+ cm. O to více mě lov perlínů stále láká.

Ohodnoťte článek: 1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (Zatím nehodnoceno)
Loading...
Inzerce

PŘIDAT KOMETNÁŘ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno