výbava na feeder

Lov na feeder patří mezi sedavé způsoby rybolovu. Při chytání s feederem sedíte klidně i několik hodin v kuse. Pokud si při rybaření nechcete zničit záda, je pohodlná sedačka prostě základ. Přinášíme vám tipy, jak vybrat správné rybářské křeslo pro lov na feeder.

Co chtít od feederového křesla

Především musí být křeslo pro vás pohodlné. Pohodlí vám zajistí dostatečné polstrování a polohovatelná opěrka zad. Opěrka zad nemusí být až k hlavě. Stačí, když končí někde pod rameny, ale pokud si u vody rádi odpočinete, je vysoká opěrka výhodou.

K většímu pohodlí přispějí i opěrky rukou. Je to spíše otázka vkusu každého rybáře, někdo má raději křesla bez opěrek. Pro pohodlí je důležitá i výška sedu. Křeslo pro vás nesmí být příliš vysoké ani příliš nízké. ideální je, pokud se dá výška přizpůsobit. Dalším kritériem při výběru křesla je nosnost křesla a rozměr sedáku. Tyto údaje výrobci křesel uvádí, takže není problém si vybrat křeslo, které bude mít dostatečnou nosnost a velikost.

S feederem rybaříme na různých typech revírů stojatých i tekoucích. Proto potřebujeme křeslo, které bude mít dobrou stabilitu na různých druzích povrchu jako je blátivý břeh, přírodní zarostlý břeh, kamenné nebo betonové hráze. Křeslo by se mělo umět přizpůsobit také různým sklonům břehu a nerovnostem na břehu. Proto má většina feederových křesel teleskopické nohy, které se snadno přizpůsobí každému terénu.

V neposlední řadě je důležité, jak je křeslo těžké a velké na přepravu. Je potřeba dopředu promyslet, jestli se vám křeslo vejde do auta a jestli vám váha křesla vyhovuje pro nošení na delší vzdálenosti. Výhoda je, pokud má křeslo obal na pohodlné nošení.

Ukážeme si několik nejběžnějších typů feederových křesel a popíšeme jejich výhody a nevýhody.

Křeslo Delphin GS

křeslo na feeder Delphin GSKřeslo GS je základní model pro méně náročné rybáře. Výhodou tohoto křesla je příznivá cena (okolo 1300 Kč) a relativně nízká hmotnost (4,5 kg) a malý transportní rozměr (70x60x15cm).

Křeslo má nosnost 110 kg, rozměry sedáku jsou 45×50 cm. Výška sedu se dá přizpůsobit v rozmezí 30-45 cm a opěrka zad je vysoká 55 cm.

Křeslo má vysouvací nožky zakončené plochými disky, které brání zaboření do měkkého terénu. Opěrka zad má v horní části příjemný fleecový materiál. Nevýhodou tohoto křesla je, že opěrka zad není polohovatelná.

Na kratší vycházky a pro rybáře s omezeným rozpočtem je křeslo Delphin GS skvělá volba.

[su_button url=”http://www.anrdoezrs.net/links/8209315/type/dlg/https://www.chytapust.cz/Sedacky-kresla-1601/Delphin-Kreslo-GS” background=”#e6171f” size=”6″]Prohlédnout křeslo v eshopu[/su_button]

 

Křeslo Mivardi Stealth DuraliteKřeslo Mivardi Stealth Duralite

Křeslo Mivardi Stealth Duralite vyniká extrémně nízkou hmotností 3,45 kg. Je z odlehčeného materiálu, který je však velmi pevný a křeslo má nosnost 110 kg. Křeslo nemá područky, ale dokonalý komfort zajistí polohovatelná opěrka zad a teleskopické nohy s plochými patkami proti zaboření.

Křeslo je příjemně polstrované a látka sedáku s motivem digitální camo vypadá stylově. Rozměr sedáku křesla je 54 x 48 cm, výška sedu se dá upravit v mezích 36 – 47 cm. Opěrka je 59 cm vysoká.

Křesla je dobrá volba pro rybáře, kteří si chtějí dopřát komfortní křeslo bez područek, které se dobře přenáší.

[su_button url=”http://www.anrdoezrs.net/links/8209315/type/dlg/https://www.chytapust.cz/Sedacky-kresla-1601/Mivardi-Kreslo-Stealth-Duralite” background=”#e6171f” size=”6″]Prohlédnout křeslo v eshopu[/su_button]

 

Křeslo Mivardi Comfort FeederKřeslo Mivardi Comfort Feeder

Toto křeslo bylo vyvinuté speciálně pro lov na feeder. Na přední nohy křesla je možné shora nasadit různé příslušenství jako jsou stolek, misky na krmení a nástrahy nebo podpěra na feederový prut.

Rybář má s tímto křeslem všechno po ruce. Křeslo má polohovatelnou podpěru zad, teleskopické nohy a pohodlné polstrování. Nosnost křesla je 140 kg a prostorný sedák má rozměry 56 x 50 cm.

Výška opěrky zad je 70 cm a výška sedu se pohybuje v rozmezí 39 – 48 cm. Pohodlná a propracovaná konstrukce je vykoupená větší hmotností křesla (5,8 kg) a transportními rozměry 80 x 73 x 14 cm. Tohle křeslo bych nechtěl nosit na větší vzdálenosti. Jinak je to ale velice povedený kus pro všechny, kteří to s feederem myslí vážně.

[su_button url=”http://www.anrdoezrs.net/links/8209315/type/dlg/https://www.chytapust.cz/Sedacky-kresla-1601/Mivardi-Kreslo-Comfort-Feeder” background=”#e6171f” size=”6″]Prohlédnout křeslo v eshopu[/su_button]

 

Křeslo Mivardi Feeder Master

Křeslo Mivardi Feeder MasterKřeslo Master Feeder je zároveň i vozíkem na rybářskou výbavu. Je to prostorné a robustní křeslo s nosností 150 kg. Má čtyři polohovatelné nohy, adaptér na příslušenství jako jsou stolek, miska, podpěra.

Velikost sedáku je 53 x 55 cm. Výška sedu je 35 – 50 cm a podpěra zad má 63 cm. Hmotnost křesla 7,20 kg vás nemusí trápit, protože křeslo díky kolečku snadno uvezete a naložíte na něj i zbývající rybářskou výbavu. Přepravní rozměr křesla je 80 x 65 x 15 cm.

Křeslo se hodí pro rybáře, kteří chtějí maximální pohodlí. Oceníte ho při delších vycházkách, kdy sebou nosíte spoustu věcí, které na křeslo můžete snadno naložit. Výhodou je i vysoká nosnost 150 kg.

[su_button url=”http://www.anrdoezrs.net/links/8209315/type/dlg/https://www.chytapust.cz/Sedacky-kresla-1601/Mivardi-Kreslo-Feeder-Master” background=”#e6171f” size=”6″]Prohlédnout křeslo v eshopu[/su_button]

 

Minimalistická verze na velmi krátké vycházky

Na závěr mám ještě jeden tip na krátké vycházky na 1-3 hodiny. Pokud jdu k vodě jen na chvíli, jsem líný tahat se s velkým těžkým křeslem. Pro tyto účely mám kromě klasického rybářského křesla malou stoličku. S touhle stoličkou asi mnozí z nás začínali. Při krátké vycházce často nosím jen minimum nejnutnějších věcí a můžu všechno snadno najednou přenést na lovné místo. V takových situacích se mi prostě křeslo nehodí.

rybářská stolička

[su_button url=”http://www.anrdoezrs.net/links/8209315/type/dlg/https://www.chytapust.cz/Sedacky-kresla-1601/Delphin-Stolicka-XK” background=”#e6171f” size=”6″]Prohlédnout stoličku v eshopu[/su_button]

 

Závěr

Na čem sedíte při rybaření vy? Podělte se s ostatními v komentářích.

Ohodnoťte článek: 1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (2 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...
Inzerce

2 KOMENTÁŘE

  1. Za mě bych ještě přidal možnost výšky stavitelnosti nohou, hlavně předních, aby dokázaly vyrovnat svah břehu. Mám křeslo, kterému jdou nožičky vysunout jen cca. 25 cm a jelikož jsou břehy u řek dost příkré, sedím často nepohodlně šikmo (sedák je šikmo). Důvod, kvůli kterému křeslo zřejmě brzy vyměním.

PŘIDAT KOMETNÁŘ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno