Method feederové montáže

4
777
method feeeder montáž

Základem každé method feederové montáže je ploché otevřené krmítko a krátký návazec. Pojďme si podrobněji popsat jak správně navázat montáž na method feeder.

Jak navázat montáž na method feeder

Na kmenový vlasec o průměru 0,18-0,25 mm navlečeme method feederové krmítko. Na konec kmenového vlasce navážeme obratlík klasickým uzlem na očka. Obratlík by měl mít správnou velikost podle krmítka tak, aby se dal vsunout do krmítka, ale při lehčím trhnutí musí z krmítka bez problému vypadnout. To je důležité proto, aby byla montáž bezpečná pro ryby v případě, že se utrhne. Ryba se musí po utržení snadno zbavit krmítka. Pokud obratlík v krmítku lehce drží, je to výhoda, protože se tím podpoří efekt samozáseku vahou krmítka.


Na druhý konec obratlíku navážeme návazec – buď napevno, nebo přes očko, díky kterému bude návazec možné opakovaně měnit.

method-feeder-montaz

Délka a síla návazce, velikost háčku

Návazec na method feeder je krátký. Délka návazce se pohybuje od 5 do 15 cm. Většinou začínám na 10 cm a podle potřeby upravuji. Pokud ryby padají, je lepší návazec trochu prodloužit. Pokud je málo záběrů nebo ryby berou opatrně, můžeme zkusit návazec zkrátit.

Návazec může být ze silonu o průměru 0,16-0,22 mm nebo z tenké pletené šňůrky 0,08-0,14 mm respektive 10-20 liber. Velikost háčku závisí na velikosti použité nástrahy. Oproti klasickému feederu volíme háčky větší velikosti, nejčastěji se velikost pohybuje od 8 do 12. Háčky by měly být ze silnějšího drátu, aby nedošlo k vyříznutí háčku při zdolávání vlivem krátkého návazce a těžkého krmítka.

Na method feeder se chytá nejčastěji s nástrahou pod háčkem. Proto si na návazec můžete rovnou připravit vlasový přívěs, nebo použít silikonové adaptéry pro umístění nástrahy mimo háček.

Volba zátěže method feederového krmítka

Volba správné zátěže krmítka je velmi důležitá. Zátěž krmítka může ovlivnit počet záběrů, úspěšnost záseku i zdolávání ryb. Nejčastěji se používají krmítka se zátěží 30-60 g. Čím větší máte háček, tím větší zátěž volíte. Pokud chytáte ve větší vzdálenosti, volíte také větší zátěž.

Krmítko o hmotnosti 30 g se hodí v podstatě jen na jemné chytání do studené vody s drobnými háčky. Zátěž 40 g považuji za univerzální. Je použitelná pro většinu situací při lovu na kratší a střední vzdálenost.

Proč je method feeder tak úspěšný

V čem tkví kouzlo method feederové montáže a způsobu lovu jako takového? Je to především v efektivitě. Method feederové krmítko dopadne na dno vždy plochou stranou. Nástraha je tedy vždy nahoře  na hromádce voňavého krmení, kde leží jako jediné větší sousto v okolí.

Je tedy slušná šance, že ryba ho najde a zkusí ho ochutnat. Díky krátkému návazci je velmi pravděpodobné, že se přitom háček zachytne v rybí tlamce. A krmítko svou vahou podpoří efekt samozáseku.


Inzerce
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (5 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...

4 KOMENTÁŘE

  1. Bomba stránky a super rady pro začátečníky kdo se chce naučit na chytat na feedra!!!!Jedna báseň!!!!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno