Method feederová krmítka
Method feederová krmítka

Velký test method krmítek. Vyzkoušeli jsme sedm typů průběžných krmítek pro method feeder a přinášíme jejich srovnání.

Co je to krmítko pro method feeder

Krmítka pro method feeder poznáte snadno. Jsou to plochá krmítka, která mají naspodu zátěž a shora je žebrování nebo jiný systém pro umístění krmení. Rozlišujeme základní dva druhy krmítek pro method feeder: průběžná krmítka (in-line systém) a feederová krmítka s gumou.

Existuje obrovské množství různých druhů method krmítek. V tomto článku si představíme několik druhů průběžných method feeder krmítek. Ke krmítkům pro method feeder si můžete pořídit také plnící formičku, ale dají se plnit i rukou. Do method krmítek patří vnadící směs (method mix) nebo máčené peletky.

Korda Guru Method Feeder In-line System

Korda Guru method feeder in-line system

Kvalitně zpracované krmítko dotažené do posledního detailu. Nahoře je ploška pro uložení háčku s nástrahou. Vyrábí se v různých zátěžích (24,28 a 36 g) a ve dvou velikostech. Menší velikost se hodí pro jemné chytání a do studené vody. Velké krmítko je pro ostatní běžné situace. Dodaná plnící formička z měkkého plastu je velmi jednoduchá ale funkční. Součástí balení krmítka je také obratlík správné velikosti. Obratlík v otvoru krmítka drží docela pevně, takže systém funguje jako napůl pevná montáž. Při prudším  cuknutí se ale obratlík uvolní, takže v případě utržení nehrozí, že bude ryba vláčet krmítko za sebou.

Korum Dura Method FeederKorum Dura Method Feeder

Korum krmítko je celé z jediného kusu kovu s povrchovou kamufláží. Uprostřed krmítka je dostatečný prostor i pro větší nástrahy. Krmítko se vyrábí v gramážích 30, 45 a 60 g. Krmítko má vlastní systém na propojení kmenového vlasce s návazcem. Propojení je zajištěno pomocí rychlovýměnného plastového korálku. Ke krmítku se dá pořídit také praktická plnící formička. Podrobnější popis tohoto krmítka najdete v samostatné recenzi krmítka Korum Dura.

Drennan In-line flat method feederDrennan In-line flat method feeder

Drennan vyrábí velmi povedené method krmítko. Můžeme si vybrat ze dvou různých velikostí a gramáží 15, 25, 35 a 45 g. U krmítka je vprostřed opět velký prostor pro umístění nástrahy. Ke krmítku je jednoduchá funkční plnící formička z měkkého plastu. Krmítko má vlastní systém pro napojení návazce s kmenovým vlascem. Plastová spojka s dvěma oky a převlekem funguje spolehlivě. Spojka se dá zasunout do dutinky v krmítku, čímž opět vznikne částečně fixovaná montáž, která se prudkým trhnutím rozpojí. Cena krmítka se pohybuje okolo 80 Kč a 160 Kč stojí krmítko v sadě s formičkou.

Extra Carp Method feeder krmítko

Krmítko od firmy Extra Carp neobsahuje olovo. Zátěž je z jiného kovu a je skrytá v plastovém těle krmítka. Krmítko se vyrábí v gramážích 20, 30, 40, 50 a 60 g. Ke krmítku je plnící formička. Krmítko obsahuje dutinku pro zasunutí obratlíku, ten však není součástí balení. Krmítko vyniká nízkou cenou oproti ostatním modelům, přitom je velmi vydařené. Podrobnější popis najdete v samostatné recenzi krmítek Extra Carp.

Extra Carp krmítko drátěné

Tento model methodového krmítka je jakýsi přechod mezi klasickým žebrovým krmítkem a moderním method krmítkem. S výhodou se dá použít v situacích, kdy chcete na method krmítko naložit velkou dávku vnadící směsi. Tohle krmítko to umožňuje. Součástí krmítka je gumová trubička, do které se nasune obrtlík a montáž potom funguje jako částečně fixovaná. Krmítko tohoto typu není příliš vhodné pro plnění máčenými peletkami.

Korda Guru Hybrid feeder in-line system

Korda Guru Hybrid feeder in-line system

Někdy je toto krmítko označováno místo method feeder jako hybrid feeder. Krmítko má tvar misky s okrajem a je vhodné pro plnění máčenými peletami. Krmítko se vyrábí ve třech velikostech a v gramážích 24, 28, 36, 42, 45 a 55 g. Tím pokrývá celou škálu možných situací při lovu s peletkami. Krmítko má díky své konstrukci dobrou stabilitu na dně a taky dobře létá. Ke krmítku se dá použít plnící formička z klasického Guru inline method krmítka.

prototyp method krmítka domácí výrobyPrototyp domácí výroby

Toto krmítko jsem dostal asi před šesti lety abych ho vyzkoušel. Je celé z olova a probíhá jím plastová trubička, která je na obou koncích zakončená silikonovou hadičkou. Zátěž tohoto krmítka odhaduji na 20-25g. Na domácí výrobek je to krmítko poměrně zdařilé a dobře funkční. Jako hlavní nevýhodu vidím málo prostoru ve střední části pro umístění nástrahy. Bezesporu velkou výhodou je nízká pořizovací cena.

 

Závěr

Nedá se jednoznačně říci, že by bylo nějaké krmítko lepší nebo horší. Každé se hodí pro jinou situaci a má jiné přednosti. Z testovaných krmítek jsem si nejvíce oblíbil krmítka Korum Dura a Drennan flat method feeder. Rád se občas vracím i k ostatním typům.

Pokud potřebujete návod, jak průběžné krmítko na method feeder navázat, najdete podrobný postup v článku o method feederových montážích. Příště se podíváme na výhody a nevýhody krmítek s gumovým amortizérem a představíme si několik modelů těchto krmítek.


Ohodnoťte článek: 1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (2 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...
Inzerce

PŘIDAT KOMETNÁŘ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno