Recenze: Háčky Trabucco XS Specimen

6
571
háčky Trabucco XS Specimen
háčky Trabucco XS Specimen
Inzerce

Háčky pro method feeder si vybírám velmi pečlivě. Postupně zkouším různé tvary a značky. V této recenzi se s vámi podělím o svůj objev letošní sezony. Jsou jím háčky Trabucco XS Specimen. Svým tvarem jsou přímo předurčené pro method feeder a umístění nástrahy pod háček.

Háčky jsou ideální na nastražení na vlas
Háčky jsou ideální na nastražení na vlas

Tyto háčky s očkem jsou ze silnějšího drátu, přitom jsou velmi lehké. Průměr háčku ve velikosti 12 je 0,7 mm. Mají spíše uzavřený tvar. Špička i očko jsou mírně vyhnuté dovnitř. Špička háčku je velmi ostrá a tenká a je opatřená mikroprotihrotem. Jedno balení obsahuje 15 háčků. Vyrábí se v různých velikostech.

Hodnocení

Háčky jsou velmi “chytlavé”. Testoval jsem háčky celé léto při lovu kaprů na method feeder. A pokud bych měl shrnout svůj dojem z těchto háčků v jedné větě:

Jsou to velmi pevné háčky a drží jako přibité!

Jakmile se tento háček zachytí, drží velmi pevně a nemá tendenci se vyřezávat. Sedí obvykle v koutku nebo ve spodním patře. Další věc, která mě překvapila u těchto háčků, je jejich pevnost. Ani při silovějším zdolávání háček nepovolil.

Háčky Trabucco XS Specimen velmi dobře sedí
Háčky Trabucco XS Specimen velmi dobře sedí

Ten uzavřenější tvar háčku se možná tak jednoduše nezachytí v kapří tlamce, jako jiné tvary, ale když už se zachytí, tak nepovolí. S těmito háčky jsem měl velmi slušnou úspěšnost záseku i zdolaných ryb. A to i na poměry method feederu, kde obvykle bývá úspěšnost dobrá.

Trabucco XS Specimen: Skvěle se hodí na method feeder
Skvěle se hodí na method feeder

Abych byl zcela objektivní a háčky jen nechválil, jedna věc mi na nich vadí. Ostří háčku je velmi tenké a chytlavé, ale zároveň je špička háčku velmi náchylná k ohnutí.

Pokud se úplný konec hrotu háčku mírně ohne, je potřeba háček vyměnit. To se mi při mém chytání stává v průměru jednou za 3 zdolané ryby. Po třech rybách měním návazce při chytání na method feeder v každém případě. Bývá to většinou potřeba i kvůli vlasci. Takže si jen víc hlídám kvalitu háčku po každé rybě a chytám, jak jsem zvyklý.

Oblíbil jsem si tyto háčky ve velikosti 12. Používám je výhradně při lovu na method feeder. Ale daly by se použít také na hrubší pojetí klasického feederu na kapry s nástrahou pod háčkem.

Trabucco XS Specimen

7.5

Pevnost

9.0/10

Ostrost

9.0/10

Zpracování

7.0/10

Trvanlivost ostří

5.0/10

Chytlavost

7.5/10

Výhody

  • Velmi pevné
  • Lehké háčky
  • Dobře drží, neyřezávají se
  • Velmi ostré

Nevýhody

  • Rychleji se ztupí
Ohodnoťte článek: 1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (Zatím nehodnoceno)
Loading...
Inzerce

6 KOMENTÁŘE

  1. To opravdu měníš háčky po 3 rybách? To se mi ani nechce věřit. Přijde mi to zbytečné. Mám na hráčích zdoláno možná 100 kaprů a prijdou mi stále dobré.

    • Ahoj, no u methodu to tak v průměru vychází. Po třech rybách myšleno kaprech.. Není to tak, že bych vytáhl třetí rybu a honem s návazcem pryč. Ale po každé rybě návazec kontroluju a pokud se mi nezdá vlasec nebo háček, tak návazec měním. A mám vysledovaný, že když za vycházku vytáhnu 10 kaprů, tak na to padnou zhruba ty tři návazce. Když je na návazci jen poškozený vlasec a háček vypadá ještě dobře, tak ho dám stranou a později z toho háčku vyrobím nový návazec. Poslední dva roky si kvalitu návazců víc hlídám a měním je častěji, než dřív. Mám pocit, že se mi to vyplácí, ale nijak přesně jsem to nesledoval. Před časem jsem o tom psal článek. V článku mám tuším po 5 kaprech, ale to je myšleno na klasický feeder. Při methodu dostávají návazce víc zabrat. Používám na method relativně slabé návazce 0,18 mm.

  2. Měnit háček po třech rybách je blbost a pokud ten háček nevydrží tři ryby tak je to šmejd a používat na method osmnáctku návazec je taky blbost, nejdu pod 0,25mm u kmunu a pod 0,22mm u návazce, nějaká jemnost tu není vůbec potřeba.

PŘIDAT KOMETNÁŘ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno