Helikoptéra na feeder

0
1019
helikoptéra na feeder

Aktualizováno:

Helikoptéra jako montáž je známá spíš z kaprařiny. Jsou však situace, kdy se může helikoptétová montáž uplatnit i při lovu na feeder.

Kdy použít helikoptéru na feeder

Helikoptéra je vhodná pro delší hody. Dobře letí a nemotá se při náhozu. Je to montáž vhodná především pro lov kaprů. Na helikoptéru se však dají lovit i další kaprovité ryba jako cejni, karasi nebo líni.

Další možné situace pro helikoptéru je lov na bahnitém dně a použití pokud ryby berou opatrně. Helikoptérová montáž podporuje efekt samozáseku.

Jak navázat helikoptéru na feeder

Postup pro navázání helikoptéry na feeder je velice jednoduchý.

  1. Na kmenovém vlasci ve výšce 40-50 cm uděláte trojitý uzlík.
  2. Navlečte na kmenový vlasec silikonový plavačkový stopper tak, aby se zarazil o uzlík.
  3. Na kmenový vlasec navlečte mikroobratlík takové velikosti, aby neprošel přes silikonový stopper.
  4. Pod obratlíkem následuje další silikonový stopper a pod ním znovu uděláte trojitý uzlík na kmenovém vlasci. Oba uzlíky by od sebe měly být 1-2 cm.
  5. Na konci kmenového vlasce přivažte karabinku. Do karabinky připevníte krmítko.
  6. Na mikroobratlík na kmenovém vlasci připevněte přes očko návazec. Návazec by měl být kratší, cca 10-20 cm. Návazec rozhodně nesmí sahat až ke krmítku, pokud je kmenový vlasec napnutý.

Výhodou připevnění krmítka přes karabinku je možnost snadné výměny krmítka.

feederová helikoptéra
Hotová helikoptérová montáž na feeder

Závěr

Helikoptéra je trochu netradiční feederová montáž. Jsou však situace, kdy funguje dobře. Má však také svoje nevýhody. Častěji hrozí uváznutí při zdolávání. Krmítko totiž může při zdolávání zachytávat o dno. Často se stane, že silným tahem při zdolávání sklouzne silikonový stopper přes spodní uzlík, potom problém s uváznutím odpadá. Na helikoptéru je dobré použít háčky ze silnějšího drátu. Je zde větší riziko vyříznutí ryby.

Upozornění: Od roku 2020 jsou v Jihočeském územním svazu zakázané všechny pevné montáže.

Zátěž (nebo krmítko), musí být na udici upevněna tak, aby se po utržení vlasce vždy snadno samovolně uvolnila. Použít lze pouze odepínacích (vypínacích) zátěží, nebo zátěží a krmítek průběžných. V případě použití průběžné zátěže (nebo krmítka) smí být fixována pouze zarážkou upevněnou na vlasci od zátěže směrem k háčku. Mezi zátěží (nebo krmítkem) a prutem nesmí být žádná další zarážka.

Zdroj informace: Soupis revírů Jihočeského územního svazu s bližšími podmínkami výkonu rybářského práva

Ohodnoťte článek: 1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (Zatím nehodnoceno)
Loading...
Inzerce

PŘIDAT KOMETNÁŘ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno