Lov s feederem na revírech RS Vysočina – 4. díl: Nový rybník

0
307
Rybník Nový
Rybník Nový
Inzerce

Aktualizováno:

Rybník Nový se nachází u obce Modřec, asi 3 km od Poličky. Tento 2,5 ha rybník má hned několik specifik. Neplatí tady denní povolenka. Mohou zde lovit pouze členové RS Vysočina s ročními povolenkami. Rybník je na okraji lesa a z důvodu ochrany zvěře zde končí denní doba lovu ve 21 hodin a sezona navíc končí už 15. října. Podle informací z webu se na rybníku dají ulovit tyto druhy ryb: kapr, amur, lín, štika, candát, sumec, okoun.

O revíru

I přes zmíněná omezení je rybník Nový zajímavý revír, který stojí za návštěvu. Díky svému tvaru nabízí zajímavá a různorodá místa k lovu. Břehy jsou z větší části porostlé vzrostlými stromy. U rybníka je několik chat. Možnost parkování je u hráze nebo u příjezdové cesty.

Hráz s hlubší částí je v severozápadní části. Jihovýchodní výběžek u přítoku je mělčí. Mám vyzkoušené, že na tento revír nemá cenu chodit po silnějších deštích. Voda se vždycky hodně zkalí a aktivita ryb se blíží nule. Po pár dnech se vše vrátí do normálu a ryby znovu začnou brát.

Lov na feeder na Novém

Menší členitý revír je pro feederový rybolov ideální. A to platí i v případě Nového rybníka. Při několika vycházkách byly moje úlovky různorodé a i když jsem nenachytal žádné velikány, zachytal jsem si dobře. Bez úlovku jsem skončil několikrát po zmíněných deštích, kdy byla voda silně zakalená.

Nejčastěji jsem chytal malé cejny a okouny. Jestli jsou tady tyto druhy zastoupené i ve větších velikostech nevím. Ale mám v plánu to zjistit! Běžně se na Novém dá chytit také kapra. Chytal jsem kapry ve velikostech 1,5-3,5 kg. Ale věřím, že tady budou i větší. Vždy vítaným zpestřením jsou úlovky amura a lína.

Závěr

Rybník Nový je malý členitý revír posazený v malebné krajině na okraji lesa. Krásná voda pro ty, kterým nejde jen o úlovky, ale mají rádi také klid u vody a pěkné prostředí.

Ohodnoťte článek: 1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (Zatím nehodnoceno)
Loading...
Inzerce

PŘIDAT KOMETNÁŘ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno