Lov s feederem na revírech RS Vysočina – 1. díl: Peklo

0
344
rybník Peklo
Inzerce

V tomto seriálu se postupně vypravíme na lov s feederem po všech revírech Rybářského spolku Vysočina z Poličky. Spolek obhospodařuje celkem 11 rybníků a dvě pstruhové vody.

Putování po revírech začneme na rybníku Peklo. Peklo je malebný rybník. Najdeme ho mezi obcemi Jedlová a Korouhev. Rozloha revíru je 4,5 hektaru. Podle informací z webu je rybník zarybněný těmito druhy ryb: kapr, amur, lín, štika, candát, sumec, pstruh, siven, okoun, úhoř, bílá ryba.

O revíru

Ještě než poprvé nahodíme feederové krmítko, podrobněji si prohlédneme celý revír. Rybník má hruškovitý tvar a přítok se do něj vlévá na jihovýchodní straně. Severovýchodní  a jihozápadní strana je poměrně mělká. Hloubka je hlavně s severní části a samozřejmě u hráze, která je orientovaná na severozápad. Lov z hráze je zakázaný.

Dno je z větší části relativně tvrdé písčité, jsou zde však i bahnité partie. Především v letních měsících se v revíru rozrůstají vodní rostliny, které trochu znepříjemňují lov. Není to však žádný extrém a naopak mohou shluky rostlin vytvářet příhodná místa pro úkryty ryb. Jinak je dno relativně čisté, rovné a téměř bez vázek.

Samotný revír je uprostřed polí a luk. Břehy jsou příjemně zastíněné stromy, ale vyskytují se i volné úseky břehu bez stromů. Na břehu rybníka jsou dvě rekreační chaty, které jsou jak stvořené pro krásnou rybářskou dovolenou.

Lov na feeder na Pekle

Tento revír nabízí ideální podmínky pro rybolov na feeder. Slušná obsádka kaprů všech velikostí a dostatek bílé ryby slibuje dobrou zábavu. Záleží čistě na vás, zda zvolíte mělčí nebo hlubší partii revíru. Na jaře jsem zvyklý chytat více na hloubce. V létě se přesunuji na mělčiny. Ale není to pravidlo.

I zde mohou být ryby náladové. Ale pokud výběr místa úplně nepokazíte, můžete si dobře zachytat. Jednoduchá průběžná montáž i method feeder fungují dobře téměř všude a Peklo není výjimkou.

Druhy ryb na které jsem narazil s feederem

Od brzkého jara se můžete bavit lovem bílé ryby. Jsou zde plotice, cejni. Občas se ukáže karas stříbřitý. Kapr v různých velikostech bývá také častým úlovkem. Běžně se tady dají chytit ryby v rozmezí 40-50 cm, ale jsou tu i větší.

Z dravců jsem se setkal s okounem a úhořem. Tím pomalu můj výčet ulovených druhů končí. Zaměřuji se hlavně na bílou rybu a kapra, takže tyto druhy ryb dominují i v mých úlovcích.

dabl - dva kapři šupináči
dabl – kapři šupináči

Závěr

Peklo nabízí slušné rybářské vyžití a klidné prostředí pro rybolov. Hlavně kvůli tomu druhému se na tento revír rád vracím. V příštím díle navštívíme další revír z RS Vysočina. Nechte se zatím překvapit, jaký to bude.

 

Ohodnoťte článek: 1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (2 hlasů, průměr: 4,50 z 5)
Loading...
Inzerce

PŘIDAT KOMETNÁŘ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno