Lov s feederem na revírech RS Vysočina – 3. díl: Rohozná

0
383
Rohozná - revír RS Vysočina
Inzerce

V tomto díle si představíme rybník Rohozná, který se rozkládá v malebné krajině na okraji obce Rohozná. Je to malý rybník oválného tvaru o rozloze 1,5 hektaru. Od Poličky je vzdálený 15 km. Podle webu RS Vysočina je zarybněný těmito druhy:  kapr, amur, lín, štika, candát, okoun, sumec, pstruh duhový.

O revíru

Rybník Rohozná má dvě zvláštnosti. První z nich je úzký výběžek v severozápadní části. Druhým typickým znakem je rákosové pole, které pokrývá celý východní břeh. Na rákosí navazuje mělčina. Větší hloubka je v západní a jihozápadní části v blízkosti hráze.

Po zpevněné cestě se dá zajet až k jižnímu okraji revíru, kde je menší prostor pro parkování. Nad rybníkem je elektrické vedení, na které je potřeba dát pozor při nahazování.

Lov na feeder na Rohozné

Revír jsem navštívil několikrát během pozdního jara a léta a většinou jsem si tady dobře zachytal. Bílé ryby je tu dostatek, obsádka kaprů je také slušná. Mělčina obklopená rákosem vytváří optimální podmínky pro amury i líny.

Jaké ryby jsem ulovil

Při každé návštěvě jsem ulovil menší cejny a plotice, kterých je tady opravdu dost. Podařilo se mi ulovit také několik kaprů v rozmezí 1-3 kg. Mezi úlovky byl i lín a amur. Chytal jsem tady jak na klasický feeder, tak s method feederovým krmítkem.

Závěr

Rohozná je malý revír se všemi výhodami i nevýhodami, které z toho plynou. Alej na hrázi a rákosem zarostlý břeh vytváří krásnou atmosféru. Dobré zarybnění a klidné prostředí dělá z Rohozné atraktivní revír pro feederový rybolov.

Ohodnoťte článek: 1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (Zatím nehodnoceno)
Loading...
Inzerce

PŘIDAT KOMETNÁŘ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno