Lov s feederem na revírech RS Vysočina – 5. díl: Limberský (Pomezák)

0
270
Inzerce

Limberský rybník (zvaný též Pomezák) je malebný rybník uprostřed obce Pomezí. Nachází se v těsné blízkosti města Polička. Se svou rozlohou 7,8 ha je to největší revír z RS Vysočina. Na rybníku neplatí denní povolenka. Rybolov je povolený pouze pro členy sdružení s roční povolenkou.

O revíru

Díky větší rozloze tohoto rybníku, jsem celý revír ještě nestihl prozkoumat. Hráz je na západní části a v její blízkosti je nejvyšší hloubka. Nejvíce zarostlá je jihozápadní část břehu. Přibližně uprostřed revíru je malý ostrov.

Podle webu sdružení jsou na rybníce tyto druhy ryb:  kapr, amur, lín, štika, candát, sumec, okoun, úhoř, tolstolobik, bílá ryba. Na části břehu je zakázaný rybolov. Jedná se o část  od vodárny po konec rybníka (podél silnice).


Lov na feeder na limberském

Limberský je typická kaprová voda. Při mých četných vycházkách dominovali v úlovcích kapři. Dají se zde ulovit kapři všech velikostních kategorií. Díky velikosti revíru můžete s feederem vyzkoušet různorodé způsoby lovu. Od lovu v blízkosti břehu až po feeder na dálku. Díky bohaté obsádce kaprů zde dobře funguje také method feeder.

Jaké druhy ryb jsem ulovil

Nejčastěji tady chytám kapry ve velikosti okolo 2 kg, ale jsou tu i větší. Kromě kaprů je tady hojný výskyt bílé ryby, hlavně cejnů. Vítaným zpestřením je úlovek amura.

kapr ulovený ve studené vodě

Závěr

Pomezák je zajímavý revír, který stojí za to navštívit. Díky své větší rozloze může ukrývat zajímavá rybářská překvapení.

Ohodnoťte článek: 1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (Zatím nehodnoceno)
Loading...
Inzerce

PŘIDAT KOMETNÁŘ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno