Plotice na feeder

0
428
plotice na feeder
Plotice

Aktualizováno:

Plotice je jedním z nejčastějších úlovků na feeder. Jsou to pěkné stříbrné rybky s načervenalými ploutvemi a červeným okem. Většinou se loví v menších velikostech. Plotice z kategorie 30cm+ už je pěkný úlovek a největší ulovené kousky dosahují délky okolo 40 cm a váhy 1 kg.

Místo lovu

Plotice se vyskytují na většině našich stojatých i tekoucích vod. Můžeme je nejčastěji najít v příbřežních partiích revíru.

Doba lovu

Plotice se dají lovit celoročně. I v zimě kdy je o úlovky nouze bývá plotice častým úlovkem. Pro denní dobu lovu nejsou žádná specifika. Během dne se dají plotice lovit i dále od břehu, po setmění je ideální místo těsně u břehu.

Vybavení a montáž

Na plotice stačí jemný pickerový prut a naviják velikosti 2000. Pro lov plotic používám nejčastěji průběžnou montáž, ale dá se použít také páternoster nebo průběžný paternoster. Volíme kratší návazce okolo 20-30 cm. Na plotice stačí drobné háčky ve velikostech 14-18. Návazec dávám co nejjemnější. Typický návazec 0,12-0,10 mm.

Zátěž krmítka stačí taková, aby se dalo pohodlně nahodit, kam potřebujeme. Většinou si vystačíme s krmítky 15-40g a pickerovým prutem nebo light feederem.

Nástrahy

Plotice se dají lovit na široké spektrum nástrah. Problém bývá spíš to, že na spoustu nástrah zabere dřív jiný druh ryby než plotice. Mezi moje nejúspěšnější nástrahy patří: červi, kukly, hnojní žížaly, nebo rohlík. Pro cílený lov plotic používám menší velikost nástrah.

Krmení a taktika

Na krmení doporučuju použít některou z hotových směsí určených přímo pro lov plotic. Nejčastěji to je tmavší krmení na slané nebo kořeněné bázi. Plotice také milují konopí. .

Při lovu plotic krmím střídmě, protože často hrozí, že na lovné místo najedou cejni nebo jiný druh ryb a plotice se ke krmení a nástraze nedostanou. Většinou začínám 3-5 krmítky na úvodní zakrmení a potom již doplňuji krmení jen menším krmítkem.

První ryba sezony - plotice

Závěr

Plotice patří mezi moje oblíbené druhy ryb. Občas ulovím jen pár kusů při cíleném lovu jiných ryb. Častěji plotici chytím při lovu na červy, pokud se nezaměřuji na žádný konkrétní druh ryby. Čas od času se vypravím přímo na plotice. Úspěšnost takových výprav bývá proměnlivá. Často mi lov plotic “překazí” cejni nebo jiná bílá ryba.

Co se osvědčilo při lovu plotic vám? Napište mi do komentářů.

Ohodnoťte článek: 1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (1 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...
Inzerce

PŘIDAT KOMETNÁŘ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno