dva feederové pruty

Začínající rybáři to nemají lehké. Na internetu je řada odborných rybářských článků. Většina z nich je ale určená pro mírně nebo středně pokročilé rybáře. Úplné základy rybaření autoři článků příliš často neřeší. Proto jsem připravil přehledný úvod do feederového rybaření pro úplné začátečníky.

Inzerce

1. Jakou potřebuji výbavu?

Nejdůležitější je feederový prut s ohebnou špičkou a vhodný naviják. A k tomu potřebujete samozřejmě spousta dalších drobností. Podívejte se na kompletní seznam vybavení na feeder.

2. Jak navázat feeder?

Doporučuji začít s jednoduchými montážemi. Na začátek vyzkoušejte průběžnou montáž, nebo průběžný paternoster.

3. Co dát na háček?

Úplně nejuniverzálnější a nejúčinnější nástrahou na feeder jsou červi. Na červi nejspíš nebudete tahat kapitálná úlovky, ale budete mít dost záběrů od menších ryb, na kterých se můžete učit.

Nic nezkazíte ani kukuřicí nebo pečivem. Podívejte se na seznam mých pěti nejoblíbenějších nástrah na feeder.

4. Chytejte přesně

Přesnost je jedna z velkých předností feederu. Můžete s ním chytat a krmit na poměrně malém prostoru. Díky tomu bude v blízkosti háčku pořád návanada, která láká ryby.

Abyste toho dosáhli, musíte nahazovat stále na jedno místo. Přečtěte si tipy pro přesné nahazování. Jakmile zpřesníte nahazování, budete překvapení, jak výrazně se to projeví ve vašich úlovcích.

5. Příprava vnadící směsi

Druh krmení bych na úvod zase tolik neřešil. Vyberte si klidně nějaké univerzální cejnové nebo kaprové krmení. Důležité je naučit se krmení správně namíchat. Často se opakovanou chybou je, přidat na začátku příliš mnoho vody. Krmení je pak moc lepivé a velmi pomalu se rozpadá, takže nemá takovou účinnost.

S množstvím krmení to na začátku nepřehánějte, je lepší postupně domíchávat nové krmení postupně, než to na začátku přepísknout. Počítejte s tím, že vnadící směs po navlhčení výrazně nabude.

6. Chytejte jemně

Mnoho začínajících rybářů používá na feeder zbytečně velké háčky nebo silné návazce. Ochuzují se tak o část záběrů. Doporučuji používat co nejjemnější sestavu, jaká je pro danou situaci možná. Kapr násadové velikosti se dá na vodě bez vázek hravě vytáhnout na háček č. 12 a návazec 0,14 mm.

Možná s jemnou sestavou občas o nějakou rybu přijdete, ale víc záběrů vám to vynahradí.

7. Kdy je správná chvíle na zásek

Ne každý pohyb feederové špičky znamená záběr ryby. Doporučuji se na začátek zaměřit jen na soustavné chvění špičky nebo výrazné ohnutí, jak to umí například kapři. Podrobnější informace najdete v článku o záběrech na feeder.

8. Jak často nahazovat

Přesný návod, jak často je dobré s feederem nahazovat, neexistuje. Feeder je hodně dynamický, takže přehazujeme častěji, než u klasické položené. Při lovu na červy to může být jednou za 5-10 minut, pokud dřív nedojde záběr. Přečtěte si více informací k frekvenci nahazování.

Na závěr to nejdůležitější

Bavte se rybařením a nelámejte si hlavu tím, že ryby neberou, nebo se vám nedaří. Snažte se chytat nejlíp, jak v danou chvíli dokážete. Rybaření se nedá natrénovat ze dne na den. Pokud vytrváte, postupně se budete v rybaření zdokonalovat a úspěchy se časem dostaví.

Ohodnoťte článek: 1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (6 hlasů, průměr: 4,83 z 5)
Loading...
Inzerce

PŘIDAT KOMETNÁŘ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno