Průběžný paternoster

0
1270
Průběžný paternoster
Průběžný paternoster
Inzerce

Dnes si představíme, jak se váže průběžný paternoster. Je to takový přechod mezi klasickou paternosterovou montáží a průběžnou montáží. Názorný postup navázání nám ukazoval na feeder srazu Peter Kabát. Sliboval jsem, že fotku montáže + postup přidám na web. Takže tady je.

Postup navázání

Nejprve si připravíme boční přívěs na krmítko. Petr doporučuje vytvořit přívěs ze silnějšího vlasce, který má výrazně odlišnou barvu než kmenový vlasec. Takže například ze žlutého vlasce 0,25 mm. Ustřihneme si kus tohoto vlasce a nejprve na něj navlečeme dva centimetr dlouhé kousky tenké silikonové hadičky. Na jeden konec vlasce navážeme samostatný mikroobratlík a a na druhý konec mikroobratlík s karabinkou. Délka tohoto přívěsu může být 15-25 cm.

Nakonec přes oba obratlíky přetáhneme silikonovou hadičku. To zajistí, že uzlíky u obratlíků budou dokonale hladké a nebude problém s motáním montáže. Takto připravený přívěs navlečeme obratlíkem na kmenový vlasec. Pod přívěs na krmítko dáme silikonový stopper a vytvoříme klasický kroucený vlasec s očkem dole. Petr připravuje kroucený návazec tak, že si nejprve udělá očko cca 20 cm od konce kmenového vlasce.

Chytne si kmennový vlasec na obou koncích, aby bylo očko uprostřed a kroutí oba konce vlasce proti sobě. Každý konec je potřeba kroutit na jinou stranu. Poté postupně přibližuje oba konce vlasce k sobě. Vlasec se uvolňuje a “zakususuje se” do sebe. Na konci kroucené části se udělá trojitý uzel, aby se kroucená část nerozjela. Uzlík zároveň slouží jako zarážka pro silikonový stopper.

Nakonec zbývá dát dole do smyčky návazec a do karabinky zavěsit krmítko a je hotovo.

Určení montáže

Montáž průběžný paternoster má vcelku univerzální použití. Dá se použít na řece i na stojaté vodě. Při nahazování se nemotá a je to velmi citlivá montáž. Dá se použít pro cílený lov kaprů, cejnů, plotic a dalších druhů bílé ryby i kaprovitých ryb obecně.

Průběžný paternoster
Průběžný paternoster

Ohodnoťte článek: 1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (Zatím nehodnoceno)
Loading...
Inzerce

PŘIDAT KOMETNÁŘ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno