Report z prvního feeder srazu 2018

0
274
feeder sraz reprot

Aktualizováno:

O víkendu proběhl náš první feeder sraz na břehu Labe u Brandýsa nad Labem. Hned na úvod můžu říct, že se akce vydařila. Počasí vyšlo na jedničku, ryby spolupracovaly a hlavně se sešla bezvadná parta rybářů.

V pár odstavcích si připomeneme, jak to všechno probíhalo. První účastníci přijížděli během pátečního odpoledne. Páteční večer patřil stavění bivaků a přípravě zázemí. První nedočkavci (včetně mě:)) už si zachytali. Na schlazení po horkém dni bylo k dispozici studené pivo a posezení ve stínu.

Sraz jsme uspořádali, abychom se ve Feeder skupině mezi sebou poznali osobně, abychom si pokecali, zazávodili si a něco nového se přiučili o feederovém chytání. V sobotu dopoledne bylo volné chytání, kdy si každý chytal po svém. Po teplém obědě z grilu začal oficiální program srazu.

Představení prutů

Pavel Sičák z Browningu na sraz přivezl na ukázku feederové pruty Browning. Pruty byly po celou dobu srazu k dispozici, všichni si je mohli prohlédnout, ale hlavně vyzkoušet přímo v akci při rybaření. Já jsem taky neodolal a půjčil jsem si na závod povedený heavy feeder Browning Black Viper 2 MK 13.

Pruty na ukázku přivezl také Roman Srb z Rive. Roman nám ukázal pruty Rive střední a vyšší řady a mezi pruty měl opravdové skvosty. I pruty Rive jsme si mohli důkladně prohlédnou a vyzkoušet.  Romanovi i Pavlovi patří velké díky!

Představení prutů Browning
Představení prutů Browning

Praktické tipy, rady a ukázky

Největší odpolední vedro jsme přečkali ve stínu u stánku, kde probíhaly praktické ukázky. Všichni měli možnost zeptat se na cokoliv ohledně chytání s feederem. Zkušení feederoví závodníci Petr Kabát, Roman Srb a Pavel Sičák nám ukázali, jaké jsou jejich oblíbené montáže a postup jejich navázání.

Závod

Později odpoledne jsme si dali tříhodinový závod. Při závodě šlo hlavně o to, “přičichnout” trochu k závodnímu stylu feederu. Dozor nad účastníky závodu drželi profi závodníci. Dostávali jsme rady, jak lépe chytat – ohledně montáží, návazců, nahazování, krmení a všeho možného.

Chytat pod vedením feederových profíků je zkušenost k nezaplacení. A to i v případě, že závodní feeder není zrovna váš šálek. Odnesl jsme si spoustu nových poznatků i do běžného rekreačního chytání. Zajímavý náboj měl závod i díky cenám. Pro nejlepší dva závodníky byly připravené feederové pruty Trabucco a Browning (za hlavní ceny do závodu děkujeme Romanu Srbovi z Rive a Petru Kabátovi). Mezi dalšími cenami bylo například feederové krmení, flašky.

Ryby braly velice slušně a nikdo ze závodníků neskončil s nulou. Nejčastěji se chytali cejnci, mezi úlovky byly i plotice, cejni, kapři podoustve, hrouzci nebo okouni. Závod vyhrál Radek Lang.

Večerní zábava

Po závodě bylo vyhlášení výsledků a předání cen. Potom se pokračovalo ve volném chytání. Po večeři byl prostor pro pokec, jak jinak než o feederu. Probrali jsme například míchání krmení, rozdíly mezi závodním a rekreačním feederem a hromadu dalších věcí.

Neděle

V neděli po snídani se pokračovalo ve volném chytání a pomalu jsme začali balit.

Závěr

Feeder sraz jsem si moc užil a doufám, že všichni ostatní taky. Podle ohlasů, které se k nám dostaly, to vypadá, že jo. Věřím, že tímto prvním srazem založíme tradici pravidelných setkání na českých revírech. Jediným malým zklamáním pro mě byla nižší účast, než jsme plánovali. Ale příští sraz to určitě bude lepší. Na srazu to byla doslova smršť zajímavých informací. Některé tipy ze srazu budeme postupně představovat v dalších samostatných článcích.

Poděkování

Velký dík patří Petru Kabátovi za organizaci, Pavlu Sičákovi z Browningu a Romanu Srbovi z Rive za předvedení prutů, za rady a pomoc při závodě a za ceny do závodu; Radku Langovi, který zajišťoval po celou dobu přísun teplého jídla a studeného piva. Děkujeme taky všem, kteří přijeli, za výbornou atmosféru, která na srazu panovala po celou dobu.

Ohlasy účastníků

Nejlépe o srazu vypovídají ohlasy samotných účastníků. Tady jsou ty, co se k nám dostaly na Facebooku.

Dobrá akce,sice malá účast,no o to lepší pokec se zkušenějšími… a ostré testování prutů browning byla perfektní třešnička na dortu…okoukal sem spoustu věcí které sem už dnes zúročil a budu je rozvíjet dále…za mě velké díky

Super sraz a veliké díky zkušeným klukům.Byla to pro nás amatéry pěkná podívaná a získání zkušeností.

Velice dobrý nápad byla ukázka různých vychytávek kolem navazování a ukázka techniky nahazování. Zaujala mě i vlastní výroba krmítek a možnost si osahat mnohem dražší pruty a porovnat s vlastními.

O feeder srazu napsal taky Peeca na svém blogu: Na zkušenou do světa

Ohodnoťte článek: 1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (3 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...
Inzerce

PŘIDAT KOMETNÁŘ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno