5 nejoblíbenějších nástrah na feeder

0
857
pelety na ryby
Inzerce

Aktualizováno:

Dnes se s vámi podělím o své nejoblíbenější nástrahy na feeder. Netvrdím, že nechytám na nic jiného, ale s těmito si ve většině případů úplně vystačím.

1. Masní červi

Říká se jim masní červi, masňáci, kostňáci nebo jednoduše červi. Podle mě jsou červi nejuniverzálnější nástrahou na feeder. Nejčastěji nastražuji na háček tři červy, z toho je alespoň jeden barevný.

V chladné vodě stačí pouze dva červi a když jsou ryby hodně aktivní může jich být na háčku až deset najednou. Červi jsou celoročně účinnou nástrahou a dají se na ně ulovit téměř všechny druhy ryb. Červy často přidávám i do vnadící směsi. Červi se dají koupit v každých pořádných rybářských potřebách.

2. Kukuřice

Kukuřice je velmi účinná nástraha na všechny kaprovité ryby, hlavně na cejny, kapry, karasy, tlouště, plotice a líny. Kukuřice se dá sehnat v několika verzích: sterilovaná, mražená, ochucená. Nejčastěji nastražuji jedno zrnko kukuřice přímo na háček. Ale úspěšné bývá i nastražení 1-3 zrnek na vlasovém přívěsu pod háčkem. I kukuřice bývá častou přísadou mých vnadících směsí.

3. Rohlík

Kouzlo rohlíku je v tom, že se vznáší těsně nade dnem. Kousek rohlíku je voňavé a měkké sousto, kterému neodolá žádná kaprovitá ryba. Rohlík se dá trhat, ukusovat nebo krájet na kuličky pomocí speciálních kleští na rohlík. Nejčastěji na rohlík chytám na jaře a na podzim. Velká výhoda rohlíku je v jeho snadné dostupnosti. Vždycky se dá rychle ulovit doma nebo v obchodě po cestě na ryby.

4. Hnojní žížaly (dendrobeny)

Hnojní žížaly jsou pro ryby velmi voňavým soustem. A jsou díky tomu celoročně velmi účinné. Na hnojní žížaly se dají chytit všechny kaprovité ryby, ale také dravé ryby jako okoun, úhoř, candát nebo sumeček.

Hnojní žížaly nastražuji tak, že je propíchnu háčkem na několika místech, tak aby působily co nejpřirozeněji. Hnojní žížaly se dají pořídit v rybářství pod názvem dendrobeny. Nebo si je můžete nalovit sami na hnojišti nebo kompostu.

5. Pelety

Pelety jsou rychle rozpustné voňavé nástrahy, kterým neodolá žádná kaprovitá ryba. Nejčastěji používám pelety z rybích nebo masových mouček, dělají se však i ovocné. Na feeder používám pelety v průměrech 4-16 mm.

Měkčené pelety se dají nastražit přímo na háček. Klasické pelety nastražuji pomocí silikonového kroužku. S peletami se dá i vnadit (pozor aby nebyly plovoucí). Také je přidávám do krmných směsí.

Kombinujte

Když nevím, čím bych ryby přiměl k záběru, zkouším některou z těchto nástrah. Někdy však mohou být mnohem účinnější jejich kombinace. Mezi moje nejoblíbenější patří: kukuřice + červ, rohlík + červ a kukuřice + hnojní žížala.

Závěr

Hodně rád zkouším nové nástrahy. Ale když chytám na neznámém revíru, raději se spoléhám na některou z nástrah z této osvědčené sady. Jaké jsou vaše nejoblíbenější feederové nástrahy? Pochlubte se v komentářích pod článkem.

Ohodnoťte článek: 1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (4 hlasů, průměr: 4,50 z 5)
Loading...
Inzerce

PŘIDAT KOMETNÁŘ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno