zimní rybářská výzva

Pokud máte chuť vyzkoušet si atmosféru feederových závodů, máte skvělou příležitost. Stačí se přihlásit na zimní ligu ve feederu. Zimní liga jsou feederové závody s méně formální a velmi přátelskou atmosférou. Těchto závodů se účastní feederoví závodníci, ale mohou se přidat i rybáři bez zkušeností se závody. Stačí chuť a platná povolenka pro revíry, na kterých se zimní liga chytá.

Co je zimní liga

Zimní liga je seriál několika závodů. Vyhodnocují se obvykle výsledky každého závodu zvlášť a potom také celkové výsledky ligy. Pravidla závodu vychází z pravidel pro LRU feeder, jen jsou trochu zjednodušená. Podrobnější informace a propozice je potřeba si zjistit pro každou zimní ligu zvlášť.

Závodní feederaři díky zimní lize nevypadnou ze závodního tempa a rekreační rybáři mají možnost něco se přiučit od profíků a poznat závodní feeder. Zvláště pokud chcete začít se závodním feederem, je pro vás zimní liga skvělá možnost, jak do závodního feederu proniknout.

Zimní ligy jsou obvykle rozdělené podle krajů. Takže nejspíš najdete nějakou v blízkosti svého bydliště. Pokud ne, nezbývá než za novými zážitky cestovat dál.

Tady je seznam zimních lig, o kterých víme. Pokud také sami pořádáte tyto závody, nebo víte o jiné zimní lize, dejte nám vědět. Rádi zimní ligu přidáme na seznam.

Colmic zimní liga

Tato liga patří mezi průkopníky zimních lig u nás. Její první ročník se konal v zimně 2012/2013. Zimní ligu pořádá Radek Černý a letošní ročník bude již osmý. Od ročníku 2016/2017 nese tato soutěž název Colmic zimní liga. Je to dané tím, že ligu podporuje Pepa Konopásek prostřednictvím italské firmy Colmic.

Chytá se na revírech Moravského rybářského svazu. Zde najdete propozice pro letošní ročník. Pokud se budete chtít zúčastnit, sledujte web feederpoint.cz. Můžete si také přečíst, jak probíhali předchozí ročníky zimní ligy.

Jihočeská zimní liga

Propozice k závodům jihočeské zimní ligy najdete na webu jcfeeder.cz. Můžete si opět také projít archiv článků z předchozích ročníků.

Tubertini zimní liga

Liga se bude chytat na revírech ve Středočeském kraji. Zde najdete propozice a předběžné termíny.

 

Ohodnoťte článek: 1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (1 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...
Inzerce

2 KOMENTÁŘE

PŘIDAT KOMETNÁŘ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno