S method feederem se dá úspěšně chytat i během zimy, když je voda hodně studená. Těsně před tím, než rybníky pokryl led, jsem vyrazil s method feederem na cejny a doufal jsem i v nějakého kapra.

Ten den byly asi 4 stupně, pršelo a foukalo. Povedlo se mi několik cejnů. Několik záběrů jsem neproměnil. Žádný kapr se neukázal.

Na této vycházce vám popíšu svoje chytání na method feeder v zimním období. Je to jen příklad, jak to může vypadat. Nic z toho není žádné dogma. Pár lidí se mě na zimní method feeder ptalo, tak to můžete brát jako inspiraci a přizpůsobit si to podle sebe.

Chytal jsem na rybníce. Házel jsem do 30 metrů. Jak jsem v úvodu psal, cílovou rybou měli být cejni a kapři. Vybral jsem krmení Trabucco GNT Feeder Expert Halibut, které se mi osvědčilo celoročně na cejny i kapry. Na háček jsem dával dva červy. Celé krmítko jsem  nakonec ještě zakápl boosterem Korda Goo ovocné příchuti.

method feeder s červy
Na háček dva červy

Co se týká použitého vybavení, chytal jsem na pickerový prut Trabucco Selektor v délce 3 metry s vrhací zátěží do 35 g. Prut jsem osadil navijákem Daiwa s přední brzdou ve velikosti 2500. Tato kombinace je perfektně vyvážená. Na navijáku jsem měl navinutý vlasec o průměru 0,18 mm.

prut na zimní method feeder
Vyvážená sestava na method do 30 m

Nyní popíšu popíšu použitou montáž. Je velmi jednoduchá. Použil jsem průběžné ploché method krmítko. Jedná se o malé krmítko se zátěží 20g značky Preston. Návazec jsem měl z vlasce o průměru 0,16 mm v délce 10 cm.

Navázal jsem háček Colmic Nuclear NK800 ve velikosti 12. Návazec jsem spojil s kmenovým vlascem pomocí Quick-change bead (korálku pro rychlou výměnu) značky Korum. Tento korálek zároveň slouží jako zarážka pro krmítko. Při chytání na method ho rád používám.

malé krmítko na method feeder
Malé krmítko na method feeder

V dešti a větru jsem u vody vydržel dvě hodiny. Pár cejnů, nebo spíš cejních miminek, se podívalo na břeh. Několik záběrů jsem neproměnil a jedna ryba mi spadla. Během zimy jsem vždycky rád, za každou ulovenou rybu. Takže jsem byl spokojený. Hlavní je dostat se na chvíli k vodě (a nezmrznout tam).

Ohodnoťte článek: 1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (1 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...
Inzerce

PŘIDAT KOMETNÁŘ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno