Video: Zimní lov cejnů na method feeder

0
101

S method feederem se dá úspěšně chytat i během zimy, když je voda hodně studená. Těsně před tím, než rybníky pokryl led, jsem vyrazil s method feederem na cejny a doufal jsem i v nějakého kapra.

Ten den byly asi 4 stupně, pršelo a foukalo. Povedlo se mi několik cejnů. Několik záběrů jsem neproměnil. Žádný kapr se neukázal.

Na této vycházce vám popíšu svoje chytání na method feeder v zimním období. Je to jen příklad, jak to může vypadat. Nic z toho není žádné dogma. Pár lidí se mě na zimní method feeder ptalo, tak to můžete brát jako inspiraci a přizpůsobit si to podle sebe.

Chytal jsem na rybníce. Házel jsem do 30 metrů. Jak jsem v úvodu psal, cílovou rybou měli být cejni a kapři. Vybral jsem krmení Trabucco GNT Feeder Expert Halibut, které se mi osvědčilo celoročně na cejny i kapry. Na háček jsem dával dva červy. Celé krmítko jsem  nakonec ještě zakápl boosterem Korda Goo ovocné příchuti.

method feeder s červy
Na háček dva červy

Co se týká použitého vybavení, chytal jsem na pickerový prut Trabucco Selektor v délce 3 metry s vrhací zátěží do 35 g. Prut jsem osadil navijákem Daiwa s přední brzdou ve velikosti 2500. Tato kombinace je perfektně vyvážená. Na navijáku jsem měl navinutý vlasec o průměru 0,18 mm.

prut na zimní method feeder
Vyvážená sestava na method do 30 m

Nyní popíšu popíšu použitou montáž. Je velmi jednoduchá. Použil jsem průběžné ploché method krmítko. Jedná se o malé krmítko se zátěží 20g značky Preston. Návazec jsem měl z vlasce o průměru 0,16 mm v délce 10 cm.

Navázal jsem háček Colmic Nuclear NK800 ve velikosti 12. Návazec jsem spojil s kmenovým vlascem pomocí Quick-change bead (korálku pro rychlou výměnu) značky Korum. Tento korálek zároveň slouží jako zarážka pro krmítko. Při chytání na method ho rád používám.

Čtěte také:  Co se děje pod vodou kolem nástrahy?
malé krmítko na method feeder
Malé krmítko na method feeder

V dešti a větru jsem u vody vydržel dvě hodiny. Pár cejnů, nebo spíš cejních miminek, se podívalo na břeh. Několik záběrů jsem neproměnil a jedna ryba mi spadla. Během zimy jsem vždycky rád, za každou ulovenou rybu. Takže jsem byl spokojený. Hlavní je dostat se na chvíli k vodě (a nezmrznout tam).

1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (1 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here