Recenze: Prut Trabucco Selektor XS Winklepicker 300 L 35g

2
322
Trabucco Selektor XS Winkle Picker 300 L 35g

V této recenzi si představíme pickerový prut Trabucco Selektor XS Winklepicker 300 L 35g. Tento prut je někde na pomezí light feederu a pickeru. Má slušnou sílu pro zdolávání kaprů běžné velikosti. Ale při použití na jemný zimní lov bílé ryby vás přesvědčí, že označení winklepicker nese naprosto oprávněně.

Technické parametry

Prut se vyrábí ve dvou délkách 2,7 m a 3,0 m. V této recenzi si popíšeme ten delší z nich. Jsou to dvoudílné pruty s transportní délkou 155 cm. Prut má rukojeť vyrobenou z kombinace korku a černé EVA pěny. To je klasické řešení na které jsme u feederových prutů zvyklí.

Rukojeť je zakončená plastovým špuntem. Do spodní pěnové části rukojeti je vyražený nápis Selektor. Na prutu jsou SiC očka. Selektor má ve výbavě 3 uhlíkové špičky o průměru 2 mm. Špičky nesou označení light, medium-light a medium a každá z nich má jinou délku.

Špička light má 54 cm a 5 oček, ML 49 cm a 5 oček a medium špička má pouze 44 cm a 4 očka. Na samotném prutu je 8 oček (2 na spodním a 6 na horním dílu). Takže celkově i se špičkou má prut 12-13 oček (podle toho jakou špičku nasadíte).

Prut je vybavený očkem na zavěšení háčku. Sedlo navijáku je klasické šroubovací s horním závitem. Udávaná vrhací zátěž je 35g. Blank prutu je vyrobený z CX-1 Micro Pitch carbonu v kombinaci s S.H.M. Durawall carbon. Prutu má progresivní parabolickou akci. Blank prutu je lesklý černý. Hmotnost prutu je podle mého vážení 142g.

Délka 3,00 m
Transportní délka  155 cm
 Počet dílů  2+3
 Počet oček  12-13 (podle špičky)
 Vrhací zátěž  35g
 Váha prutu  142g
 Materiál špiček  carbon

Technika lovu, cílová ryba

Prut se hodí na jemný lov bílé ryby ve studené vodě. Velmi dobře si však poradí i s kapry běžných velikostí. Je to rozhodně prut pro lov na kratší vzdálenosti, do 25 metrů se s ním dá chytat velmi přesně. Hodí se jak na stojaté, tak i tekoucí vody.

Ideální cílové ryby pro tento prut jsou např. kapr, karas, lín, tloušť. Na cílený lov těchto druhů ryb v blízkosti břehu bych po Selektoru bez obav sáhl. Ale samozřejmě to není nijak omezené a s tímto prutem si užijete každou rybku.

Hodnocení

Na první pohled zaujme štíhlý blank prutu a poctivé zpracování. Výrobce udává progresivní parabolickou akci. Co to znamená v praxi? Prut jde do paraboly, ohýbá se tedy po celé své délce. Ale ohyb je rozložený a jednotlivé části prutu začínají pracovat až při větším zatížení.

Indikace záběru na špičkách je přesná a dobře viditelná. Pohyb a vibrace špičky se nepřenáší na další část prutu. I v silnějším větru byly se střední špičkou (medium-light) záběry dobře čitelné.

Prut dává příjemnou jistotu při nahazování. Používal jsem ho s krmítkem 30g + krmení a prut to bez problému zvládl. Hody na vzdálenost 20 m byly přesné. Zdolal jsem s ním celkem bez problému několik kaprů okolo 2 kg.

Nejvíce jsem si však prut Selektor užil při lovu línů. Lín je urputný bojovník, hlavně v závěrečné fázi zdolávání poblíž břehu. Výpady a kotrmelce línů před podběrákem jsem hravě zvládl i s tenkým návazcem právě díky parabolické akci prutu.

Používat tento pickerový prut jen na lov bílé ryby samozřejmě jde. Byla by to ale velká škoda, protože byste ani zdaleka nevyužili jeho potenciál. Je to mocný nástroj pro boj na krátko i s mnohem silnějšími rybami. Selektor Winklepicker je velice zdařilý prut pro všechny fanoušky jemnějšího pojetí feederového rybolovu.

Video: Trabucco Selektor XS Winklepicker v akci

Trabucco Selektor XS Winklepicker 300 L 35g

1899 Kč
8.3

Nahazování

8.5/10

Zdolávání

9.0/10

Váha prutu

8.0/10

Zpracování

8.0/10

Očka

8.0/10

Výhody

  • přesné nahazování
  • příjemná zdolávací akce
  • štíhlý lehký blank
  • tři uhlíkové špičky
  • dostatečná síla i na větší ryby

Nevýhody

  • větší transportní délka
  • každá špička je jinak dlouhá
Inzerce


1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (2 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...

2 KOMENTÁŘE

  1. Taky jsem ho pořídil a dá se s ním přesně házet na 40 m s 30g krmelcem + futro a to nejsem zdatný vrhač. Co se týče zdolávání, ryba na tom není ani cejtit, pokud to není kapr nad 40 cm, kterému se nechce z vody. Tím chci říci, že ten prut hodně chyb odpustí. Jinak příjemný, jemný a hlavně lehounký proutek.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno