Recenze: Dip Korda Goo Power Smoke Pineapple Supreme 115ml

0
358
di korda goo pineapple

Aktualizováno:

Dip Korda Goo kompletně změnil můj názor na dipování nástrah. Dřív jsem dipy při lovu na feeder používal jen zřídka. Nedávalo mi smysl více zatraktivňovat nástrahy, když už samotný lov na feeder přináší velmi atraktivní způsob prezentace nástrah.

Pak jsem si ale pořídil právě zmíněný dip, booster nebo, jestli chcete, zvýrazňovač nástrah Korda Goo a nevěřil jsem vlastním očím. Nejprve jsem s ním zabodoval při lovu amurů. To jsem tomu ještě nepřikládal velkou váhu.

Ale když jsem následující vycházky opakovaně skvěle zachytal kapry, musel jsem uznat, že to není náhoda. Měl jsem za to, že dip bude přitahovat spíš menší ryby. Jak se ale ukázalo, opak byl pravdou. Malých ryb jsem chytal pořád dost, to je pravda. Ale mezi úlovky se začali častěji objevovat i kapři z kategorie 4 kg a více.

6 kg kapr ulovený na feeder
Jarní kapřík, který neodolal “ananasovému kouři”

Jak Korda Goo vypadá a jak funguje

Z pěti dostupných variant jsem si vybral příchuť ananas (pineapple supreme). Kromě toho se dají pořídit tyto příchuti: malina, kukuřice, broskev a tuti-fruti. Recenze se týká příchuti ananas, kterou jsem několik měsíců testoval.

Má velmi silnou, ale zároveň příjemnou, ananasovou vůni. Aroma na mě působí přirozeně, nevypadá to jako nějaká umělá chemie (ikdyž ve skutečnosti nejspíš je). Jak sám název”power smoke” napovídá, vůně je jen jednou z předností, tohoto boosteru.

Korda Goo Power Smoke
Korda Goo Power Smoke vytvoří ve vodě výrazný oblak

Goo dělá ve vodě opravdu výrazný kouřový oblak ve svítivě zelené barvě. Pro ryby to musí být dobře rozlišitelné. Barevný oblak se začne šířit hned po prvním kontaktu s vodou a postupně se od zdroje roztahuje dál a slábne.

Měl jsem obavu, jestli ten mrak ryby nebude i trochu odrazovat. Ukázalo se, že tohle byla lichá obava. Takže optický efekt je okamžitý, zatímco pachová stopa se uvolňuje trochu déle a má delší účinek.

Příchuť ananas skvěle láká amury, kapry všech velikostí (násaďáky i mazáky) a také líny.

Jak Korda Goo používám při feederu

Zatímco dřív jsem dipy používal, jen když jsem k tomu měl dobrý důvod. S Korda Goo je to naopak. Nepoužívám ho jen v případech, když mám opravdu dobrý důvod, abych ho vynechal.

Častěji ho používám s method feederem. V kombinaci se sladkým method mixem a ovocnou plovoucí peletkou nebo dumbleskou je Goo nepřekonatelný. Dávám jen pár kapek na bábovičku krmení.

Zkoušel jsem i relativně divoké kombinace. Dobře mi Goo zafungoval se pstružími peletkami do krmítka a ovocnou dumbleskou na háčku. Na tuto podivnou kombinaci jsem chytil i svoji (zatím) životní rybu na feeder.

Při klasickém feederu dávám pár kapek na nástrahu a pár kapek do feederového košíku shora. Občas také trochu rozmíchám do kukuřičky z plechovky a následně ji přidávám do krmítka.

Závěr

Od chvíle, kdy jsem Korda Goo poprvé vyzkoušel, je pro mě součást povinné výbavy na feeder. Cena je sice poměrně vysoká, ale stačí dávat pár kapek a lahvička mi vydržela celou sezonu. Výhoda je, že se nekazí.

A obal je opravdu chytře vymyšlený, protože mi zatím ještě nevytekl do batohu. To se mi s jinými dipy už párkrát povedlo. Kapátko je rychle připravené k použití, přitom závit dobře drží a těsní.

Netvrdím, že to bude fungovat vždy a všude. Věcí, které rozhodují o úspěchu na rybách, je hodně. Každopádně mě booster Goo pomohl k několika krásným úlovkům, takže mě o své účinnosti přesvědčil.

 

Korda Goo Power Smoke Pineapple Supreme 115ml

9

Pachová stopa

9.0/10

Optický efekt

8.5/10

Obal

9.0/10

Atraktivita pro ryby

9.5/10

Trvanlivost

9.0/10

Výhody

  • vysoká účinnost
  • praktický obal
  • magnet na kapry a amury
  • vytváří atraktivní oblak

Nevýhody

  • vyšší cena
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (Zatím nehodnoceno)
Loading...
Inzerce

PŘIDAT KOMETNÁŘ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno