Dumblesky

0
452
dumblesky

Aktualizováno:

Dumblesky jsou velice oblíbená nástraha pro lov na feeder a především method feeder. Není to nic jiného než velmi malé měkké plovoucí boilies ve výrazných barvách.

Dumblesky se vyrábí už od průměru 5 mm. Mají kulatý nebo válečkovitý tvar. Nastražují se na vlas pod háček. Použití dumblesek má řadu výhod. Je to velmi atraktivní nástraha a zároveň je díky své tuhosti trochu selektivní. Na rozdíl od jiných atraktivních nástrah dobře drží na háčku (tedy na vlasu). Na jednu dumblesku můžete vytáhnout i víc než 5 ryb.

Cílové ryby

Dumblesky jsou skvělé pro lov všech kaprovitých ryb. Nejčastější úlovky jsou kapr, lín, amur nebo cejn. Ale chytit můžeme i karasa nebo tlouště. Stejně jako druhy je rozmanitá i velikost úlovků. Dumblesky zvládnou nasát i menší ryby. Jsou ale dost atraktivní i pro velké kapry a líny. V kombinaci s dobře zvoleným krmením a strategií lovu je to mocná zbraň na větší ryby.

kapr na dumblesku
Běžným úlovkem jsou kapři všech velikostí. Drobný háček perfektně sedí.

Způsoby nastražení

Dumblesky nastražujeme po jedné na vlas pod háček. V této jednoduché prezentaci je velká síla. Háček musí být ostrý, přiměřené velikosti k nástraze a dostatečně pevný.

S nastražením můžeme různě experimentovat a přidávat tím buď na atraktivitě nebo selektivnosti nástrahy. Pro vyšší atraktivitu zkuste kombinaci s kukuřicí nebo malou peletkou. Nastražení dvou až tří dumblesek může zase odradit od záběru nejmenší ryby.

Na závěr trochu názvosloví

Ještě bych rád doplnil info ohledně toho, jak tyto nástrahy správně nazývat v češtině. U českých výrobců nástrah se můžeme setkat s dumbleskami i dumbelskami. Některé výrobky nesou označení dumbels, boilie dumbels nebo pelety dumbels.

Můžeme polemizovat jestli je správně dumbelsky nebo dumblesky. Jisté je že originální označení z angličtiny je dumbells. Přesnější by tedy bylo dumbelsky. Slovo dumblesky mi ale jde lépe přes pusu, tento tvar používají i někteří výrobci. Proto jsem pro tento článek použil toto označení. Nakonec není důležité označení na krabičce, ale to, že tyhle nástrahy bezvadně fungují.

Ohodnoťte článek: 1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (2 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...
Inzerce

PŘIDAT KOMETNÁŘ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno