karas na feeder

Karasi patří mezi moje oblíbené úlovky na feeder. Na svou velikost jsou docela bojovní. Když najedou karasi na lovné místo, je o zábavu postaráno.

Karasů se u nás vyskytují dva druhy. Karas obecný je náš původní druh. Je menší a má zlatavou barvu. Karas obecný už je poměrně vzácný.

Mnohem rozšířenější je karas stříbřitý. Je to v ČR nepůvodní druh, má stříbřitou barvu a většinou dorůstá větší velikosti. Karas může dorůst velikosti přes 40 cm. Takoví karasi už jsou ceněným úlovkem.

Místo lovu

Karasy najdeme spíše na stojatých vodách. Mají rádi bahnité dno. Můžeme je najít v blízkosti břehu i ve větší vzdálenosti.

Doba lovu

Karasi jsou aktivní od jara do podzimu během celého dne. Podobně, jako jiné kaprovité ryby, tvoří karasi hejna. Hejna se během dne pohybují po revíru, takže je potřeba se trefit do správného času a místa, nebo si nějaké hejno stáhnout silnějším krmením.

Vybavení a montáž

Na karasy stačí feeder prut kategorie light. Chybu neuděláte ani s medium pruty. Můžeme zvolit o něco jemnější montáž, než při lovu kapra. Jinak je vše podobné. Karasi mají poměrně tvrdou tlamku, takže je potřeba mít jemné ostré háčky.

Nástrahy

Karasi se dají ulovit na podobné nástrahy jako cejn nebo kapr. Mezi moje nejoblíbenější nástrahy na karasy patří rousnice, hnoják, červi, rohlíkové boilie a kukuřice.

Krmení a taktika

Na karasy používám klasické kaprové krmení. Do krmení nepřidávám moc hrubých složek, ale trocha červů, stříhaných žížal nebo malých peletek ničemu neuškodí. Na úvodní zakrmení dávám 3-5 koulí vnadící směsí .

Poté krmím už jen krmítkem a dále postupuju podle aktivity ryb. Když neberou karasi, najedou na krmné místo nejčastěji kapři nebo cejni. Obvykle zkouším v takové situaci měnit nástrahy a čekám, jestli se ukážou i karasi.

Karasi obvykle najedou v hejně a podaří se ulovit hned několik ryb po sobě. Až když jsou karasi na lovném místě přihodím dalších pár koulí vnadící směsi.

Závěr

Málokdy se vypravuji na karasy jako na hlavní cílovou rybu. Karasy jsou pro mě ale příjemným zpestřením při lovu kaprů nebo cejnů. Karas okolo 40 cm už je hezký úlovek, který prověří vaši feederovou výbavu.

Ohodnoťte článek: 1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (Zatím nehodnoceno)
Loading...
Inzerce

PŘIDAT KOMETNÁŘ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno