S feederem po východních Čechách – 2.díl: Krčmařík

0
245
Rybník Krčmařík
Rybník Krčmařík
Inzerce

S feederem jsem navštívil revír mého dětství. Na rybníčku Krčmařík nedaleko Červeného Kostelce jsem šlapal své první rybářské krůčky. Tady jsem zapřáhl prvního cejna a kapříka na legendární tatíkův Tokoz SOL 3 a od rybářského guru souseda Drozda se učil jak napichovat žížalu nebo správně našponovat silon, aby na něm policajt mohl při záběru hezky poskakovat. Po téměř 20 letech jsem letos v létě navštívil Krčmařík znovu, se svými feederovými pruty.

Krčmařík, Červený Kostelec (MP 451 083 – Úpa 3)

O revíru

Krčmařík je malý rybník o rozloze něco málo přes jeden hektar. Leží mezi skupinou rybníků Čermák, Brodský a Špinka nedaleko Červeného Kostelce. Čermák, Brodský i Špinka byly vždycky rybníky chovné, tedy sportovním rybářům zapovězené.

Dnes na rybníku Brodský funguje soukromý revír a lze zde chytat. Krčmařík je ale trošku stranou od této skupiny rybníků a jako jediný z nich vždy byl svazovým revírem. Jeden čas se sice proslýchalo, že jde o tzv. malou vodu červenokosteleckých rybářů, možná tomu i nějaký ten rok tak bylo. Dnes je ale Krčmařík zapsán v rybářském řádu a lze zde běžně chytat v mimopstruhovém režimu.

Krčmařík má dlouhou hráz, po které vede cesta a lze z ní lovit. Hned vlevo při příjezdu k rybníku se nachází malé parkoviště. Jihovýchodním směrem od hlavní hráze, směrem k přítoku přechází voda do mělčin, které jsou zarostlé trávou a rákosím. K chatce na jihovýchodním konci jsme zamlada chodili lovit. Dnes už bych tam mohl nahodit leda přímo do rákosí 🙂

Lov federem na Krčmaříku

Na Krčmaříku jsem lovil v měsíci červenci, kdy ovšem navzdory ročnímu období bylo poměrně chladno. Na obou prutech s průběžnou montáží jsem vyzkoušel na prvním z nich tlačený rohlík a červy a na druhém takřka výhradně boilie na podvěsu, různých velikostí.

Lovil jsem ze severovýchodní strany, hned od parkoviště. Prvním prutem v hlubší části rybníka. Krčmařík je poměrně malý rybníček a lze ho s trochou snahy přehodit celý napříč, a tak jsem druhý prut poslal k protějšímu břehu nedaleko leknínů.

Z místa u leknínů na červy a rohlík jsem lovil malé kapříky. Možná jeden nebo dva mohli mít k padesáti centimetrům délky. Mezi nimi i několik menších línů. Z hlubšího místa na boilie jeden menší kapr za celé dopoledne.

Závěr

Návrat do míst mého rybářského dětství mě mile překvapil. Dověděl jsem se, že místní červenokostelecká organizace, která se o revír stará provedla v několika předchozích letech rozsáhlou revitalizaci celého rybníka a okolí. Je to vidět. Okolo vody je řada nových jednoduchých laviček, které rybáři hojně využívají, odpadkové koše, infotabule a nové parkoviště.

Na blízkých rybnících Brodský a Špinka je přes letní sezónu poměrně čilý turistický ruch. Je tam pláž a chatová osada. Krčmařík se však nachází šikovně mimo a je tu klid. Malou nevýhodu Krčmařík má v síle svého přítoku. Potůček, který rybník napájí je přes léto takřka bez vody takže si umím představit, že zejména ke konci parných měsíců bude voda dost špatné kvality.

O to víc práce s obhospodařováním revíru mají červenokostelečtí rybáři. Ty musím pochválit. Revír mají krásně uklizený a moc hezky jsem si zde zachytal. Přeju Krčmaříku samé čistotné a uvědomělé rybáře, abych rybník zase za nějaký ten čas našel v podobně dobré kondici jako letos.

Ohodnoťte článek: 1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (1 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...
Inzerce

PŘIDAT KOMETNÁŘ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno