S feederem po východních Čechách – 1. díl: Rybník Hůrka

0
297
rybník Hůrka ve východních Čechách
Rybník Hůrka ve východních Čechách
Inzerce

S feederem jsem zavítal do podkrkonoší. Je to s podivem, ale v celém regionu od Jičína přes Novou Paku až po Semily je rybníček v Levínské Olešnici snad jediným mimopstruhovým svazovým revírem. Všude v okolí samozřejmě více frčí pstruhařina anebo místní organizace hospodaří samostatně, a tedy jejich revíry jsou pro svazové povolenkáře těžko dostupné.

Rybník Hůrka, Levínská Olešnice (MP 451 085 – Voleška 1)

O revíru

Nádrž Hůrka jejíž rozloha je 4,2 hektaru, se rozkládá nad obcí Levínská Olešnice v podkrkonošském údolí. Z východní strany padá do vody prudší břeh porostlý lesem. Těsně vpravo z pohledu od hráze na východní straně se nachází klubovna místní rybářské organizace. Hlavní hráz i západní strana nádrže jsou pro rybolov dostupnější. Břeh je mělčí s dobrým přístupem do vody. Na Hůrce se loví i z hlavní hráze.

Rybník Hůrka
Rybník Hůrka

V severní mělké části, v okolí přítoku je chráněná rybí oblast, kde je lov zakázán. Vše je zřetelně vyznačeno tabulemi a detailně popsáno v rybářském řádu. Kde chytat a nechytat jsem poznal hned i já při svém první návštěvě a žádný z místních mě nemusel na nic upomínat 🙂

Dno je čisté, bez výraznějších překážek nebo tlusté vrstvy bahna. Podle okolních úprav břehů a vůbec okolí nádrže jsem měl pocit, že v nedávné době muselo dojít k nějaké revitalizaci tohoto vodnínho díla. Tipnul bych si, že došlo i k vyčištění dna.

Lov feederem na Hůrce

V Levínské Olešnici jsem chytal dvakrát a při obou návštěvách jsem si velmi pěkně zachytal. Rybí osádka je místní organizací dobře udržovaná. Při mé podzimní návštěvě jsem lovil s průběžnou montáží. Při druhé, letní návštěvě jsem jeden prut opatřil method krmítkem a na druhém nechal klasickou průběžku. Obě dvě metody přinesly rybu.

Jaké druhy ryb jsem ulovil

Plotice z Hůrky
Plotice z Hůrky

Podzim se nesl v kapřím duchu. Lovil jsem z hlavní hráze a tahal jsem z vody takřka výhradně malé kapříky. Tu a tam nějaká plotička. Letní vycházka, kdy voda v rybníce byla po předchozím dešti zakalená, se mi podařilo na mé krmné místo přitáhnout malé úhoře, a ti mi nedali pokoj celé odpoledne.

Závěr

Nádrž Hůrka v Levínské Olešnici je moc pěkné místo v podhůří Krkonoš. Autem lze zastavit na parkovišti poblíž zemědělského družstva nebo přímo pod hlavní hrází. Ten kousíček cesty k vodě už určitě každý natěšený rybář rád dojde. Revír je pečlivě obhospodařován, to je už na první pohled vidět. Okolí nádrže je čisté, pečované. Kéž všichni, kdo můj článek budou číst a chtějí se sem vypravit, tento stav zachovají. Velmi rád se někdy zase vrátím i já.

Ohodnoťte článek: 1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (2 hlasů, průměr: 4,50 z 5)
Loading...
Inzerce

PŘIDAT KOMETNÁŘ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno