Světové rybářské hry

Už za devět dní startuje v Jihoafrické republice rybářská obdoba olympiády – Světové rybářské hry 2019. Bude se soutěžit celkem ve 13 disciplínách, mezi nimi je i rybolov na feeder. Na seznamu disciplín je například také lov kaprů, přívlač nebo muškaření.

Feederové týmy

Český feederový tým se na světových hrách utká s dalšími 19 týmy z celého světa. Kompletní seznam feederových týmů je: Anglie, Austrálie, Belgie, Bělorusko, Česká republika, Dánsko, Francie, Irsko, Itálie, Jihoafrická republika, Maďarsko, Německo, Nizozemsko, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Rusko, Slovensko, Španělsko a Ukrajina.

Každý tým má 6 členů, celkově se tedy soutěže účastní 120 rybářů. Konkurence je silná, na soupiskách nechybí zvučná jména. Ale český tým ve složení Jakub Šabata, Josef Konopásek,  R. Štěpnička, L. Konopásek, M. Štěpnička a Martin Maťák má slušné šance na dobrý výsledek. Závody proběhnou na velké přehradě. Chytat se budou nejspíš hlavně kapři, a v tom jsou naši kluci silní.

Navíc naše reprezentace už jeden vzácný kov z mezinárodních závodů v Jihoafrické republice získala. V roce 2013 se Josef Konopásek umístil na druhém místě v MS LRU feeder a celkově Češi skončili na krásném 4. místě.

Místo závodu na mapě:


Harmonogram závodů

Závody v lovu feederem na Světových rybářských hrách budou probíhat od 11.2. do 17.2. 2019. Harmonogram je následující:

  • 11.2.-15.2. tréningy
  • 16.2. první den závodu
  • 17.2. druhý den závodu
  • 17.2. vyhlášení výsledků a předání cen

Závěr

Budeme dění okolo feederu na Světových rybářských hrách sledovat a průběžně vás informovat. Po skončení her vám samozřejmě přineseme výsledky. Doufejme, že světové hry dopadnou pro český tým co nejlépe. Držme klukům palce. Česko má na hrách ještě druhé želízko v ohni a to tým v kategorii přívlač. Takže i klukům z přívlače přejme co nejlepší výsledek.

Dění ze Světových her můžete sledovat tady na webu, na našem Facebooku, na Facebooku české reprezentace a v diskuzi na MRKu.

Zdroj: www.fishingworldgames2019.co.za/

Ohodnoťte článek: 1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (Zatím nehodnoceno)
Loading...
Inzerce

PŘIDAT KOMETNÁŘ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno