2. mistrovství světa klubů ve feederu Bělorusko 2018

0
286
Inzerce

Aktualizováno:

V Bělorusku právě probíhá mistrovství světa klubů v lovu na feeder. Mezi 22 tými z celého světa je i náš český tým Preston Feeder Team MRK.cz – Český rybářský svaz. Aktuálně probíhá trénink a závod bude ve dnech 2. a 3. června.

Náš tým je ve složení: Martin Maťák (kapitán), Radek Černý, Radek Pečta, Jakub Šabata, Antonín Kunst a František Filák. Držíme klukům palce, aby dobře natrénovali a závod jim vyšel podle jejich představ.

Než vypukne hlavní závod, můžete si přečíst pár zajímavostí o mistrovství.

Základní fakta

Datum konání: 28.5.-3.6.
Týmy: na mistrovství je 22 týmů z těchto států: Česko, Slovensko, Srbsko, Polsko, Belgie, Jihoafrická republika, Bulharsko, Anglie, Itálie, Maďarsko, Estonsko, Litva, Rakousko, Rumunsko, Francie, Německo, Rusko, Ukrajina, Nizozemsko, Gruzie, Švédsko a Bělorusko.
Místo konání: mistrovství se koná na veslařském kanálu v olympijském sportovním centru u města Zaslavl v běloruském regionu Minsk – revír na mapě.

Podrobnosti o revíru

Rozloha veslařského kanálu je 86 hektarů, délka je 2500 metrů a šířka 160 metrů. Průměrná hloubka je 3,5 metru, maximální hloubka 6,5 m. Na kanále není žádný proud, je to tedy prakticky stojatá voda, dno je písčito-bahnité. Břehy jsou betonové.

Bude celkem 5 závodních úseků, na jednom břehu budou dva úseky a na druhém tři úseky.

Takto místo konání vypadá na leteckém snímku:

Rybí obsádka

Nejlepší úlovek na tomto revíru během závodu byl na mistrovství Evropy v roce 2015 a bylo to 21 kg za 4 hodiny závodu. Mezi dominantní druhy ryb na tomto revíru patří: plotice, cejn, okoun, ježdík, ouklej. Další druhy ryb: štika candát.

V omezené míře se vyskytují také tyto druhy: kapr, karas, amur, lín, cejnek, hrouzek, hlaváč, okounek červenooký, sumec.

Program mistrovství klubů ve feederu

  • 28.5.-1.6. – trénink
  • čtvrtek 31.5. Slavnostní zahájení šampionátu
  • pátek 1.6. – Setkání trenérů (kapitáni družstva), rozvržení závodních sektorů
  • sobota 2.6. – První závodní den, první kolo závodu bude od 10 do 15 hodin. Vyhlášení výsledků v 17 hodin
  • neděle 3.6. – Druhý závodní den, druhé kolo závodu bude probíhat také od 10 do 15 hodin. V 17.00 bude vyhlášení výsledků druhého kola a následovat bude vyhlášení celkových výsledků

Výsledky MS klubů ve feederu

Náš tým Preston Feeder Team MRK.cz – Český rybářský svaz se umístil na pěkném devátém místě z 22 týmů. Skvělá práce! Myslím si že být v top deseti týmech světa je krásný výsledek. Mistrovství vyhrál domácí tým Běloruska, druhé skončilo Německo a třetí tým z Nizozemska.

Oba dva dny bylo důležité na většině míst chytat velké cejny, kteří často přesahovali 2kg váhy, jež se však po závodní trati nacházeli nerovnoměrně a nebylo jednoduché je přimět k záběru.

Napsal na Facebookovém profilu obchodu Sarfix k mistrovství kapitán českého týmu Martin Maťák.

výsledky mistrovství světa klubů
Tabulka s výsledky

Další zdroje informací k mistrovství klubů:

Ohodnoťte článek: 1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (Zatím nehodnoceno)
Loading...
Inzerce

PŘIDAT KOMETNÁŘ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno