Ranní dvouhodinka s kapry

2
386
Pěkná zdravá ryba
Inzerce

Tady je report z poslední krátké vycházky. Na chytání jsem měl jen dvě hodinky ráno před prací. Když ryby spolupracují, tak se dá s feederem dobře pobavit i za takovou krátkou chvíli.

Při těchto kratších vycházkách je potřeba chytat co nejjednodušeji. Není čas na žádné složitosti nebo experimenty. Popíšu vám, jak takový styl lovu může vypadat v praxi.

Lokalizace ryb

Při krátkých vycházkách je základem najít správné místo, kde jsou ryby. Pokud se do ryb netrefíte, nejspíš si moc nezachytáte, nebo až ke konci. Takových vycházek mám za sebou taky víc než dost.

Dnes bylo hledání výrazně jednodušší. Od včerejšího večera foukalo a dělaly se vlny. Takže jsem vybral místo v rohu rybníka na návětrné straně a chytal jsem asi 20 m od břehu.

Krmení, nástrahy

Na krátké vycházky používám obvykle kvalitnějšího krmení. Vybírám vždycky některé z osvědčených značek. Za krátkou dobu moc krmení nespotřebuji, takže se vyplatí nešetřit. Cílová ryba dnes byla kapr, takže jsem zvolili hrubé kaprové krmení světlé barvy.

Dnes jsem spotřeboval za dvě hodiny necelý litr krmení a plechovku kukuřice. Kukuřici nepřidávám přímo do krmení, ale mám ji bokem v krabičce. Nejprve nahrnu do krmítka kukuřici a následně to zavíčkuji krmením.

Na úvod jsem zakrmil třemi většími krmítky s kukuřicí. Potom jsem dal menší krmítko a začal jsem chytat. Kukuřici jsem přidával do krmení celou dobu. Pokud nepřišel záběr, přehazoval jsem po pěti minutách. Na háček jsem dával jedno zrnko kukuřice.

Vybavení, montáž

Na tento aktivní styl lovu stačí bohatě chytat s jedním prutem. Chytal jsem na Korum Feeder 3,3m 45g. Záměrně jsem zvolil měkčí prut kvůli jemnější koncové montáži.

Použil jsem klasickou průběžnou montáž s 30g krmítkem. Návazec o délce 25 cm z vlasce 0,14 mm byl zakončený háčkem Owner Pin Hook vel. 12.

Závěr

Povedlo se mi chytit několik kapříků okolo 40 cm. Ryby byly hodně aktivní, možná i díky větru a vlnám. Přišel jsem o tři ryby, jedna větší mi ohnula háček.

 

Ohodnoťte článek: 1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (1 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...
Inzerce

2 KOMENTÁŘE

  1. Parádní vycházka! Můžu se zeptat jaké máš osvědčené kvalitnější krmení? Vždycky v obchodě přemýšlím, do čeho se vyplatí ty peníze dát a do čeho ne. Díky moc

    • Ahoj, díky. Já mám oblíbené Lorpio, teď do teplejší vody např. Grand prix big bream nebo Grand prix carp a potom taky červené kaprové krmení od Richarda Konopáska.

PŘIDAT KOMETNÁŘ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno