Podzimní chytání cejnů a plotic

0
263
menší rybník
Inzerce

Zatímco na konci léta jsem se intenzivněji věnoval method feederu, s přicházejícím ochlazením jsem přesedlal na kalsický feeder s košíčky.

Byl přede mnou víkend, kdy jsem měl konečně více času na ryby. Rozhodl jsem se pro cílový lov plotic a cejnů. Během tří dnů jsem navštívil pět různých revírů ve svém okolí. Všechno byly stojaté vody. Každému revíru jsem věnoval pár hodin.

Připravil jsem si dva druhy krmení. Na plotice jsem použil Sensas 3000 Gros Gardons a na cejny Trabucco GNT Big Breme Black. Chytal jsem na červy a měl jsem v záloze ještě další druhy nástrah.

Ryby spolupracovaly a na každém revíru se mi podařilo něco chytit. Byl ale občas problém dostat se na cílovou rybu. Potvrdil jsem si, že pro cílený lov určitého druhu ryby je důležitá kombinace správného krmení a vhodného místa.

Dvakrát jsem v tomhle vyhořel úplně. Na jednom revíru, kde jsem cílil na plotice, jsem chytil jen malé cejny a okouny. Na dalším revíru jsem místo plánovaných cejnů chytil jen dva kapry.

Dvakrát jsem se trefil do plotic, ale s cejny se mi dařilo méně. Až na posledním revíru jsem vytáhl i pár lepších cejnů okolo třičtvrtě kila. Na této vodě jsem nejprve rozkrmil místo v hlubší části asi na 25 metrech.

Po první hodině lovu jsem ale měl jen dva neproměněné záběry. Zkusil jsem pár hodů mimo krmné místo a zjistil jsem, že ryby jsou sotva deset metrů od břehu. Po této změně braly ryby téměř na hod. Střídaly se cejni i plotice.

Pro tento způsob lovu jsem používal pickerový prut 3m do 35 g a light feeder 3,3m 45 g. Montáž byla vždy průběžná s krouceným koncem a návazcem 0,12 mm v délce 30 cm a s háčkem č. 14. Užil jsem si tři krásné slunečné dny u vody.

Ohodnoťte článek: 1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (2 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...
Inzerce

PŘIDAT KOMETNÁŘ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno