Léto s method feederem

2
273
Léto s method feederem
Léto s method feederem
Inzerce

Dlouho jsem nepsal žádný report od vody, tak jsem se rozhodl pro jeden souhrnný za celé léto. Přes léto jsem měl paradoxně méně času na ryby, než jindy. K vodě jsem se dostal vždycky jen na pár hodin brzy ráno nebo večer.

Večerní kapřík
Večerní kapřík

Navštěvoval jsem pravidelně dva rybníky, které jsou dobře zarybněné kapry. Omezený čas jsem si chtěl užít na maximum, proto jsem ve většině případů sáhl po method feederu.

Method feeder je na krátké vycházky velmi efektivní. Kvůli velkým vedrům byly ryby aktivní právě v časech, kdy jsem se dostal k vodě – večer a ráno. Stačilo se trefit do ryb a chytal jsem po několika prvních náhozech.

Ranní dabl lysců
Ranní dabl lysců

Většina ulovených ryb byli kapři v rozmezí 1-2 kg. Občas nějaký cejn nebo amur. Až ke konci léta jsem se prochytal k několika slušnějším rybám.

Pořádně jsem prověřil svoje poslední přírůstky prutů – Korum Feeder 3,3m 45g a Inspiron Multi 3,3-3,6 m, který jsem pro method feeder nechal také na délce 3,3  m. S oběma pruty jsem si zdolávání menších kapříků parádně užil.

Kapr na prutu
Kapr na prutu

Používal jsem průběžnou montáž s 10 cm dlouhým návazcem. Zkoušel jsem různé typy nástrah. Nejlépe mi fungovalo potápivé ovocné boilies. To je změna oproti minulému létu, kdy jsem nejlépe zachytal na plovoucí boilies.

Téměř jsem neklipoval a schválně jsem házel více zeširoka do vytipovaných míst. Krmil jsem jen krmítkem. Tato taktika se mi většinou vyplácela.

Do krmítka jsem dával pstruží granule nebo krmení, každou vycházku jinak. Nezaznamenal jsem v tom žádný zásadní rozdíl co se týká braní ryb.

Ačkoliv jsem na kratších vycházkách z větší části vsázel na osvědčené věci a postupy, stihl jsem také otestovat celou řadu nových věcí.

Svou zkušenost s novými háčky už jsem popsal. Zkoušel jsem taky nové navijáky, nová krmítka pro method feeder a nové krmení. Na recenze se můžete těšit už brzy.

Právě končící léto jsem si užil náramně. Ty krásné večery a rána u vody za to rozhodně stály. A jak jste si užili léto s feederem vy? Napište do komentářů.

 

Ohodnoťte článek: 1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (1 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...
Inzerce

2 KOMENTÁŘE

  1. Ja jsem si leto s feederem taky uzil. Prikladam popis montaze. Prubezne krmitko 20g hacek vel 8 na snure. Do krmitka kukuricny srot a 16 mm popup boilie biokril. Takto cele leto. Ulovku bylo hodne a jen vyzdvihnu 2. Kapr 68 cm a lin 37 cm. Berounka Liblin.

PŘIDAT KOMETNÁŘ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno