Home Technika Picker 2. díl: Jezero

Picker 2. díl: Jezero

0
Picker 2. díl: Jezero

Ahoj přátelé, v prvním díle jsme si pověděli něco o tom, co je picker. Dnes si povíme něco o délkách pickeru. Pickery mohou být v různých délkách. Ty, které mám já, se pohybují od 2.1 metru do 3 metrů.

Nejvíce využívám pickery dlouhé 2.7 metru. Taková délka pickeru je pro mě ideální. Rád chytám na kratší vzdálenost a tato délka je pro mě akorát. Přestože je to kratší prut, odhazuji s ním na vzdálenost do čtyřiceti metrů.

Už dávno to není o tom, že by byl picker jen na malé ryby. Zvládne i středně velké ryby a tím že je krásně jemný, je zdolávání velikým zážitkem. Pro ty co Picker nevlastní, vřele doporučují ať si nějaký pořídí. I s tak jemným prutem, se dá dostat na zajímavé ryby.

Byl jeden krásný podzimní den. Počasí venku bylo na draka. Foukal silný vítr a já si řekl, že se vypravím na ryby. Protože je podzim a voda už začíná být chladnější, vytahuji ze své sbírky pickery 2.7 metru (musím se vám přiznat, že je používám poslední dobou více, jak tvrdší pruty).

Po práci nachystám věci a vydávám se k vodě. Podle aplikace na místě, kam jsem chtěl jít, fouká vítr přímo proti mě. Tohle dnes nechci, (ačkoliv to stále víc a víc vyhledávám) a tak hledám, kde by to mohlo být lepší.

To je ono, objíždím revír a zastavuji na jednom místě, kde sem chodil z jara na cejny. Vítr mi fouká do zad. Zacházím ještě za takový horizont, kde nefouká vůbec. Tady se mi to líbí. Nachystám krmení, které dnes udělám bohaté.

Použiji dvě různé směsi. Jedna bude sladká, jemná a světlá cejnová směs. Druhá bude naopak tmavě červená s názvem red halibut. Smíchám tyto dvě směsi, a do nich přidám: strouhanku, předem spařenou řepku, hrst anglické vločky, mleté ořechy a smíchám s melasou rozmíchanou ve vodě.

Krmení proseji přes síto, aby bylo krásně jemné. Mezitím, co krmení absorbuje všechnu vodu, si od oka měřím hloubku. Klipuji na klip navijáku na 25 metrech, kde je odhadovaná hloubka kolem tří metrů.

S prutem, který má odhozovou gramáž 40 gramů, a krmítkem 30 gramů se na tuto vzdálenost dostanu z rezervou. Na úvod si nahazují čtyři krmítka na přesnost. Na kmen 0.16 mm dávám návazec 40 cm z 0.12 mm háček 12 z tenkého drátku. Tyto háčky mě nezklamaly ani u silnějších říčních ryb.

Budu chytat ze stopkami na čas. Takhle se mi to líbí. Pravidelně každé čtyři minuty přehazuji. Očekávám že to dnes nepůjde úplně hladce. Ale pletu se. Asi na páté nahození najíždí cejni. Berou opatrně, ale i přesto se mi jich pár podaří vytáhnout.

Potom přichází záběr tvrdým ohnutím špičky. Jen zvedám jemně prut, protože ryba už se sama píchla a mám slabý návazec a tenký háček. Cítím kontakt s rybou a vím, že tentokrát to nebude žádný cejn.

Pár metrů vlasce si vezme, už jsem u klipu. Jsem připravený odklipovat, ale ryba se otáčí a jede ke mě. Štěstí stálo při mě a na podložce končí krásný a podzimní kapřík. Udělám rychle pár fotek a rybu pouštím. Po ní jdou až do tmy cejni.

Za těch pár hodin jsem si zachytal ještě líp, než v létě. Zajímalo by mě, jestli by tak divoké, jako tenhle kapřík, byly i říční ryby. Ale to si povíme zase příště, tak Petrův Zdar.

Ohodnoťte článek: 1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (6 hlasů, průměr: 4,67 z 5)
Loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here