Home Technika Picker 1. díl: bílá ryba

Picker 1. díl: bílá ryba

0
Picker 1. díl: bílá ryba

Ahoj, o feederu jako takovém, bylo popsané již mnoho článků. Kdyby byly vytištěné, byla by to určitě velká kniha. Je hodně různých způsobů lovu feederem. Někdo se žene za velkými rybami a podle toho si zvolí feeder s odhozovou zátěží i 120-150g.

Chtěl bych se takovému lovu vyhnout (i když ho občas také provozuji) a rád bych se s vámi podíval na jemnější metodu téhle skvělé techniky. Tím je lov s pickerovými pruty. Nemám v plánu vám tady dávat nějaké rozumné rady a tipy, jak chytat.

Popíši tady pouze svoje bohaté zkušenosti a způsob chytání, který mě baví. Mám různé typy pickerů. Patří mezi to nejcennější vybavení, co mám. Pořád a neustále potřebují mít nové a nové pickery.

Co mě na tomto druhu feederu baví? Je to hlavně tím, že picker je zkrátka krásně jemný feederový prut. Mám tu i takové, které se ohýbají i u cejna do paraboly. Někdo by třeba řekl, na co chytáš jen cejny? Mě osobně tahle ryba baví a když to zkombinujeme s pickrem, je to moc pěkný zážitek. A o ten mi jde v první řadě.

Vážím si každé ryby, i té menší. Samozřejmě že se s tímto prutem dá chytat i ryba větší, ale o tom až příště. S touto technikou lovím po celý rok. Je to takový aktivnější feeder.

Zrovna jsem se chystal vyrazit na ryby. Počasí nebylo nejlepší. Foukal studený vítr a občas přišel nějaký déšť. Chtěl jsem vyrazit na cejny, ale změnil jsem plány. Místo jezera jsem se vydal na menší říčku. Cílem byli plotice.

Dnes už není moc míst, kde by se daly lovit cíleně. Místo, kam jedu, je ploticové. Hned po příjezdu vidím, že je menší řeka dost rozvodněná. Mam tu z minulosti i plotice přes třicet centimetrů.

Rozvodněná řeka mě neodradí a vybalují věci. Použijí picker v délce 2,7 metru. Krmítko čtyřicet gramů snad postačí. Namíchám krmení, které se mi musí líbit. Musí mít hezkou barvu a uvnitř to musí dělat kontrast.

Když je krmení k mé spokojenosti, chystám koncovou montáž. Použijí kroucenou montáž a návazec čtyřicet centimetrů. Vše mám připraveno a nahazuji do proudu tři krmítka na úvod.

Poté připevňuji návazec a na háček dávám dva červy. Mám s sebou v zásobě dip, karamel a ananas fluo. První půl hodinu se nic neděje. Jediné záchvěvy na špičce prutů dělá listí. Po půl hodině plotice najíždí ale nemůžu je zaseknout.

Prodlužuji návazec na šedesát centimetrů. Na záběr čekám trošku déle, ale tentokrát se mi daří zasekávat. Po namočení červů do dipu ananas fluo, jsou záběry prokazatelně dříve. Jak jsem psal, nebylo to o větších rybách ale o to mě dnes nešlo. Příště zkusíme trochu jiné ryby na Picker. Věřím že se najde spoustu lidí, kteří na picker chytají a baví je stejně tak, jako mě. Petrův Zdar.

Ohodnoťte článek: 1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (4 hlasů, průměr: 4,50 z 5)
Loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here