Blíží se konec roku a já bych rád navázal na tradici ročních rybářských reportů, kterou jsem založil v minulém roce. Rok 2017 byl pro  mě v rybaření úspěšný. Už jen kvůli jedné věci. Dostal jsem se na ryby mnohem víc, než v předchozích letech. Bez ohledu na úlovky je tohle pro mě ta nejskvělejší věc.

Rok 2017 s feederem

Většina vycházek v tomto roce byla jen na pár hodin. Nejčastěji jsem měl 2-4 hodinky brzy ráno nebo večer. Na takové rychlé výpady k vodě je feeder přímo ideální. I během pár hodin se dá něco pochytat a rybářsky se vyžít. V loňském reportu jsem si vytyčil několik cílů. Jak to dopadlo?

Druhy ryb

V úlovcích jsem se při plánování rozhodně nedržel při zemi. Chtěl jsem v roce 2017 ulovit více úhořů, alespoň jednoho lína, candáta, jesetera, sumce, velkého cejna 50cm+, velkého kapra 5kg+.

Z toho se mi podařilo ulovit pár úhořů (samé miniaturní tkaničky, ale počítají se). Velkou radost mi udělali líni, kterých jsem na jaře pochytal celkem dost. U kapra jsem chtěl překonat hranici 5 kg, což se povedlo, takže tady taky spokojenost.

Nepodařilo se mi letos ulovit žádného candáta, jesetera, sumce ani cejna nad 50 cm. Na některé plánované druhy ryb jsem se letos ani nestihl vypravit.

Revíry

Chtěl jsem navštívit 10 nejbližších rybářských revírů, které mám v okolí. Ideálně jsem plánoval na každý alespoň dvě vycházky. To se nepodařilo, hlavně z časových důvodů. Jeden z deseti revírů jsem nenavštívil vůbec a tři revíry jsem navštívil jen jednou. Přesto jsem v této části velice spokojený, protože jsem objevil pár pěkných revírů a míst, kam se chci vracet i v příští sezoně.

Rybolovná technika

Plánoval jsem, že v tomto roce dám větší prostor rybolovné technice method feeder. To jsem také splnil. Je to skvělá metoda na lov kaprů a hodí se pro velice krátké vycházky. Pro moji situaci optimální. Method feeder mě opravdu chytil a baví mě čím dál více. Klasickému feederu jsem se věnoval těsně po rozmrznutí a pak také při cíleném lovu línů a úhořů.

Vybavení

Neplánoval jsem žádné velké investice do výbavy, přesto jsem ke konci roku výrazně přezbrojil. Bylo to ale kus za kus, takže se to opravdu obešlo bez větších investic. Mimo jiné jsem poslal dál svůj Beastmaster BX Feeder, což byla tak trochu moje srdcovka. Ale díky tomu jsem si mohl pořídit nové pruty, které lépe využiju při návštěvách menších rybníků. Celkově se dá říci, že jsem trochu zjemnil vybavení. V navijácích jsem dokončil přechod na předobrzdy tím, že jsem poslal do světa poslední Exage s bojovkou.

Plány na rok 2018

Počítám, že v roce 2018 se k vodě nedostanu častěji, než letos. Takže pokud by bylo vycházek alespoň stejně, budu spokojený. Čas na ryby se moc dopředu plánovat nedá, ale můžu si, stejně jako v loňském roce, dát pořádné rybářské cíle.

Druhy ryb

V roce 2018 budu znovu usilovat o ulovení kapra nad 5 Kg. Souboj s takovou rybou na jemném feederovém náčiní je skvělý zážitek. Rád bych taky chytil pár línů, amurů, nějaké úhoře a alespoň jednoho candáta.

Revíry

V této části je to jasné. Rád bych navštívil zbývající jeden revír, který jsem nestihl v roce 2017. Netrvám  na tom dostat se i v tomto roce na všechny dostupné revíry. Nejvíc se chci věnovat pár pěkným vodám, které jsem objevil letos.

Rybolovná technika

I v příštím roce to bude hlavně o krátkých vycházkách. Proto bych se znovu chtěl věnovat hlavně method feederu. Klasický feeder taky provětrám, hlavně při lovu línů a úhořů. Rád bych se více věnoval lovu v blízkosti břehu, který se mi v této sezoně hodně líbil.

Vybavení

Díky obměně prutů ke konci této sezony už se do žádných velkých nákupů nebudu pouštět. Nejspíš doplním výbavu ještě o pickerový prut, který jsem teď nějakou dobu nepoužíval. Tím bych měl být kompletně připravený na novou sezonu a lov na menších rybnících.

Pár fotek z roku 2017

Ještě jedno krátké video

Závěr

Kromě rybářských dobrodružství se chci v roce 2018 věnovat dalšímu rozvoji webu NaFeeder.cz. V tomto roce jsem měl na web spoustu kladných ohlasů, které jsou pro mě velkou motivací pro další práci. Můžete se znovu těšit na pravidelnou dávku čtení o feederovém chytání. Chystám také pár novinek, tak držte palce, ať všechno vyjde jak má. Všem čtenářům přeju úspěšný rok 2018 a ať se špičky ohýbají!

PS: Ještě chci poděkovat novým parťákům Bauwičovi a Pécovi, kteří mi pomáhají připravovat pro vás zajímavé články o feederu.

 

 

Ohodnoťte článek: 1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (3 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...
Inzerce

2 KOMENTÁŘE

  1. Ahoj! Veľmi pekné zhrnutie vlaňajšej sezóny. Želám veľa úspechov v tej novej a nech sa špičky ohýbajú. Petrov zdar!!!

PŘIDAT KOMETNÁŘ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno