čekám na záběr

Rok 2016 utekl jako voda. Rozhodl jsem se pro krátké shrnutí letošních rybářských úspěchů i neúspěchů v tomto článku. A protože je potřeba dívat se také dopředu, na závěr přidám své rybářské cíle na rok 2017.

Asi nikoho moc nepřekvapí, že jsem většinu svého rybářského času strávil lovem na feeder. Celkově toho času na rybách v roce 2016 nebylo tolik, kolik bych si představoval. Ale na druhou stranu jsem si veškerý čas na rybách užil na maximum.

Úlovky

Už dávno jsem přestal řešit velikost nebo počty ulovených ryb. Důležitý je pro mě celkový pocit z rybaření. Pokud jdu na pár hodin, ryby berou a daří se mi proměňovat záběry, je to pro mě větší radost, než když bych po půl dni čekání na záběr vytáhl slušnější rybu.

Letos se mi z tohoto pohledu dařilo. Ve většině případů jsem si dobře zachytal. Mezi úlovky převládali kapři a cejni. Další věc, která mě u feederu baví, je druhová pestrost úlovků. Letos se mi nepodařilo chytit příliš mnoho různých druhů ryb. Na kontě mám, kromě cejnů a kaprů, plotice, pstruhy, skaláky, okouna, úhoře a tím výčet druhů pomalu končí. Nepovedl se mi žádný lín nebo candát. Bez výsledku byla i moje výprava s feederem na sumce.

Revíry

Kvůli omezeným časovým možnostem jsem v roce 2016 navštěvoval jen revíry v blízkosti svého nového bydliště. Podařilo se mi konečně lépe si tyto revíry “zažít”. Díky tomu už mnohem lépe vím, co bude na těchto revírech fungovat v různou roční dobu. Pár revírů ve vzdálenějším okolí uniklo mé pozornosti, takže tam je prostor na příští rok.

Plány na rok 2017

V roce 2017 bych především chtěl u vody strávit více času, než v roce 2016. Své další rybářské plány na rok 2017 jsem rozdělil do několika hlavních oblastí.

Druhy ryb

Chtěl bych v tomto roce chytit na feeder: více úhořů, alespoň jednoho lína, candáta, jesetera, sumce, velkého cejna 50cm+, velkého kapra 5kg+.

Revíry

Tady nemám žádné velké ambice a plány. Chtěl bych navštívit zbývající revíry v okolí nového bydliště, které ještě neznám. Mám ve svém okolí cca 10 rozumně dostupných revírů. Každý z nich bych rád navštívil nejméně dvakrát a více bych se chtěl věnovat třem z těchto revírů.

Rybolovná technika

Kromě klasického feederu bych se chtěl v roce 2017 víc zaměřit na method feeder. Klasický feeder využiju v chladnějších částech roku a při cíleném lovu línů, úhořů, candáta a jiných druhů ryb.

Při lovu kaprů a cejnů během hlavní sezony chci nasadit method feeder. Letos jsem s ním slavil úspěchy hlavně při kratších vycházkách, tak bych na to rád navázal.

Vybavení

Neplánuji žádné větší investice do výbavy. Rád bych se v roce 2017 podíval na rybářskou výstavu do Brna. Doufám, že na výstavě objevím nějakou zajímavou novinku. Ať už to bude nové krmení, nový typ krmítka nebo jiná část výbavy, těším se, že všechny novinky vyzkouším a napíšu o nich i tady na webu.

Závěr

Přeji vám, ať je pro vás rok 2017 úspěšný na rybách i v osobním životě. Máte také nějaká ryabářská předsevzetí? A jak hodnotíte rybářskou sezonu 2016? Pochlubte se v komentářích.

 

Ohodnoťte článek: 1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (Zatím nehodnoceno)
Loading...
Inzerce

PŘIDAT KOMETNÁŘ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno