Lančmít na feeder

0
552
lančmít jako nástraha na feeder
Nastražení lančmítu na háček

Lančmít je jedna z účinných nástrah na feeder, která není mezi rybáři příliš rozšířená. Alespoň v našich končinách. Například v Anglii je lančmít jako nástraha mnohem známější. Pojďme si říct víc o chytání na lančmít s feederovým prutem.

Lančmít připravený k rybolovu
Lančmít připravený k rybolovu

Druhy ryb

Lančmít je skvělá nástraha především na kapry, velké cejny a karasy. Na řece se dá s úspěchem použít na parmy nebo tlouště. Dá se říct, že je to vcelku univerzální nástraha.

Způsob nastražení

Po otevření konzervy s lančmítem si nejprve kousek odkrojím stranou (pro sebe:)). Zbylý lančmít si postupně krájím na kostičky přibližně půl centimetru velké. Velikost kostiček přizpůsobte velikosti háčku. Nejraději nastražuji lančmít přímo na háček.

lančmít jako nástraha na feeder
Nastražení lančmítu na háček

Kostičku provleču tak, aby háček vedl prostředkem a špička háčku byla volná. Lančmít se dá nastražit také na vlas pod háček. Pokud se vám lančmít trhá a padá z háčku, zkuste ho před lovem  zmrazit. Lančmít na háčku nevydrží příliš dlouho, takže je potřeba častěji přehazovat.

Kdy použít lančmít

Lančmít jako nástraha se dá úspěšně používat celoročně. Nemám ho vyzkoušený ve velmi studené vodě. Nejraději na lančmít chytám na jaře a na podzim. Je to skvělá nástraha na stojaté vody i řeky.

Ohodnoťte článek: 1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (3 hlasů, průměr: 3,33 z 5)
Loading...
Inzerce

PŘIDAT KOMETNÁŘ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno