Játra na feeder

0
724
Játra jsou skvělá nástraha na ryby
Játra jsou skvělá nástraha na ryby
Inzerce

Játra patří mezi velmi atraktivní a univerzální nástrahy pro lov na feeder. Dá se na ně ulovit téměř jakýkoliv druh ryb, podobně jako třeba na červy. Játra mohou dobře posloužit právě jako alternativa k červům, pokud zrovna nejsou k dispozici.

Druhy ryb

Jak bylo řečeno v úvodu, jedná se o velmi univerzální nástrahu, která je atraktivní pro mnoho druhů ryb. Mezi typické úlovky na játra patří kapři, cejni, plotice, na řece také tloušti.

Játra jsou z té kategorie nástrah, u kterých nikdy dopředu nevíte, jaká ryba vám na ně může zabrat.

Způsob nastražení

Pro rybaření se dá použít téměř jakýkoliv druh jater (nejčastěji používám drůbeží, vepřová). Játra si krájím na drobné úzké proužky a nastražuji je přímo na háček. Špička háčku by měla zůstat volná.

Játra na háčku nejsou tak pevná jako zmínění červy, takže je potřeba častěji přehazovat, pokud zaznamenáte nějaký pohyb na špičce.

Kdy použít játra

Účinnost jater mám ověřenou od jara do podzimu. Nemám ověřené, jak fungují ve velmi studené vodě během zimy. Ale nebál bych se je vyzkoušet ani v tomto případě. Někdy na to určitě dojde.

Játra jsou vhodná pro lov na stojatých vodách i řekách.

Závěr

Játra nejsou mezi rybáři tolik rozšířenou nástrahou, přitom je jejich účinnost velmi dobrá. Pokud játra jako nástrahu neznáte, doporučuji je vyzkoušet. Rybám moc chutnají.

Ohodnoťte článek: 1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (6 hlasů, průměr: 4,67 z 5)
Loading...
Inzerce

PŘIDAT KOMETNÁŘ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno