GP Čech se letos odehrálo na Labi v Týnci nad Labem v termínu 12.-14.4.2019. Naštěstí to pro mě není daleko, asi 1,5 hodiny od Žďáru. V pátek dopoledne jsme vyrazili v následující sestavě: Já (řidič), Koudy, Honza T., Petr a Andrea. V autě panovala príma nálada a všichni jsme se moc těšili, až konečně nahodíme.

Trénink

Po příjezdu jsme rozložili tábor a vyrazili trénovat s rozdanými taktickými pokyny a úkoly, co kdo bude zkoušet. Sedli jsme někde na A kousek nad kurty. V tréninku jsme střídali Královi, kteří moc pěkně zachytali. Tak jsme se těšili, že si taky zalupeme rybky.

V kýblech jme měli tři druhy krmení (GG + hlína, WB+ GG + hlína, SF+ GG+ hlína). A z těch jsme vybírali. Nakonec jsme si všichni zachytali spíše menší ryby, kromě Honzy, který pár bonusů měl.

Aktivita ryb, ale vypadala hodně solidně a připravovali jsme se na těžbu menších ryb ve velkém množství. Krmení jsme nakonec zvolili takto: já, Koudy a Andrea WB+ GG+ hlína a kluci Honzík a Peťa SF+ GG a hlínu. Po tréninku jsme šli namíchat a těšili se na závod. Před uložením ke spánku jsme museli samozřejmě udělat teoretickou přípravu ve stánku a něco málo jsme u toho popili.

První den závodu

Probudili jsme se do opravdu chladného rána. Čekala nás snídaně a po ní prezentace. Výjimečně jsem šel celý team nahlásit já. Po prezentaci nás čekalo losování. Ve skrytu duše jsem si přál něco co nejblíže tábořiště, což mě skoro vyšlo, a vytáhl jsem číslo 102 (G12).

No málem jsem omdlel a ani nečekal, jak nalosují ostatní, a v mdlobách vyrazil na místo. Bylo to jen asi 1,5 kilometru kolem vody. Když jsem tam dorazil, tak jsem aspoň věřil, že si za takovou dřinu zasloužím pěkně zachytat. To jsem ale netušil, jak to bude vypadat.

Poté, co jsem dorazil na místo, jsem měl spoustu času, než začne příprava. Tak jsme měli aspoň chvíli čas pokecat. Čekali jsme na signál přípravy a hurá na to.

Naše taktika byla postavená na chytání menších ryb. Relativně blízko u břehu. Vybalil jsem si 1 prut krmící, 4 pruty light a 2 pickery, tedy celkem 7. Lightka jsem klipnul na 25 m a pickery na 15 m. Po signálu krmení jsem dal krmícím prutem na 25 m cca 2,5-3l krmení na start, ke kterému jsem nakonec přidal pinky a malou patentku – prostě na menší rybu.

Signál a začátek závodu – co hod to záběr. Říkám si, paráda, teď už se jen soustředit na proměňování záběrů. Bohužel, jak to rychle začalo, tak to rychle skončilo, a po 10 rybách to asi za 15 minut totálně umřelo.

A zbytek kola byl o pocení každého záběru, kdy jsem skončil s 31 kusy z toho 19 zrcátek, jeden cca 0,5 kg cejn a 11 ježdíků. Myslel jsem si, že mám cca opravdu těžce vybojovaných 2,5 kg.

Jako první šel na vážení Zauwi, který chytal hodně podobně, ale měl o něco víc zrcátek. A měl 2840g. To jsem měl celkem strach, protože se Zauwim rád soupeřím a soupeření s ním je pro mě velice prestižní.

Váha mi nakonec udělala velkou radost, když se zastavila na 2870g. Takže vlastně přechytání o vypaseného ježdíka (kterého si Zauwi po vážení ve vezírku našel). Pak už přišly horší zprávy. Přechytal mě Siky, s cca 3500g. Měl méně ryb, ale podstatně větších. A pak ještě Jarda Kameník z G9 s 2960g.

Takže mě to jen tak čistě hypoteticky stálo 90 g vítězství o jedno zrcátko. Ale jinak na Labe pro mě naprosto neuvěřitelná 3. Super výsledek.

Po kole zase ta neuvěřitelná cesta nazpátek, ale teď mi to přišlo jako 100 m. V táboře véča a zhodnocení dne. Kluci a Andrea si zachytali, tedy kromě Petra, který navíc seděl na takové špičce, kde strašně foukalo, a vypadal jak ledový muž. Večer jsme ještě domíchli krmení a šupky na pivko a do hajan.

Druhý den závodu

Den druhý jsme zahájili snídaní a pak drobné přípravy a šlo se losovat. Tentokrát první Koudy 119 (H14) – moc pěkné, tak taky vyrazil hned. My jsme se s Peťou nalosovali do jednoho sektoru – F Peťa 2 a já 11. Tak nás taky čekala pěkná štreka.

Zjistili jsme, že v sektoru F se chytlo ještě míň ryb, než v sektoru G. A to nás opravdu potěšilo. Ale co už, mně bylo jasné, že musím udělat co nejlepší umístění, abych někoho přechytal, a přes chips asi cesta nepovede.

Začal jsem stejně jako v prvním kole po plavačkářsku. A podle hesla „Labe nepřekrmíš“, jsem zase dal na start 2,5 l krmení a ke konci přidal malou páťu a pinky. Rozjezd zase super, ale tentokrát to umřelo po 9 rybkách a vydržel jsem to tam ještě asi 2 hodiny koupat. Jako včera, ale bez větších úspěchů.

Rozhodnutí bylo, pokud chci vyhrát, musím chytit nějaké bonusovky. Na jedno lightko jsem dal 50g krmítko se spodní zátěží a šel na 45m. Zakrmil pár krmítek s velkým dosahem živé a rozhodl se počkat na lepší rybu. Čekání se mi vyplatilo. 1. ryba cca 300g tloušť, na další nához cca 750g-1000g karas. Pak ještě pěkný tloušť a nakonec jsem to završil obroploticí.

Vážení: Kluky, co seděli v sektoru nade mnou jsem věděl, že mám, a váha se u mě zastavila na 3200g. Bylo to trochu méně, než jsem si myslel, ale na tu bídu jsem byl spokojen. Pode mnou se také moc nechytalo, kromě pár lidí.

Tak jsem šel nervózně s váhou. Všichni měli do nebo kolem dvou kilo ryb, ale věděl jsem, že Ondra Hájek chytal na poměry dobře, a Petr ho odhadoval kom 3 kg. Nakonec vážil kolem 2500g. Říkám si, super, už mi chyběl jen Petr. Ten se ke konci rozchytal a měl 15ryb. Váha ukazuje 3100g, Báječné, já 1 Petr 2.

Výsledek závodu

Teď už to zabalit a vyrazit nazpátek a počkat, na co to dopadne. 3+1 je perfektní výsledek a věřím si, že to do 10 vyjde. Po návratu čekáme na výsledky a nepřichází zprávy, že by někdo obhájil jedničku, nebo tak něco.

Začíná to vypadat, že mě to snad klapne i na bednu. A najednou Koudy přichází s tím, že je to tam. A já tomu pořád nevěřím. 3. místo na GP Čech ? Na Labi? Jo je to tak. Mám největší pohár v životě a životní úspěch. Doufám, že zatím největší.

Závěr

Závod až na počasí vyšel skvěle. Byla strašná zima. Jinak v teamu to byla taky paráda – Andrea vyhrála mezi ženami, Petr a Koudy dělali oba dvojku v sektoru a Honzík si aspoň zachytal. K dobrému výsledku mě určitě dopomohlo naše teamové pojetí i u individuálních závodů a sem moc rád, že tam kluci a děvče byli se mnou.

Vybavení, montáže

Pro mě to byl jeden z labských závodů, který nebyl moc labský, a to mě určitě dopomohlo k dobrému výsledku. Dalo se chytat do půlky řeky na 30g krmítka na ligt pruty takže v podstatě stoják 😊.

První den:

Hodně krmení s pinkou a malou patentkou. Opravdu jsem se zaměřil na malé ryby na 25m většina záběrů na fous 0,8 SLR s 20 Maver 1130 120 cm dlouhý, jako nástraha 2-3 patentky nebo 2-3 patentky s bílým červem.

Krmítka: Jendítka 30g velikost medium a Maver EASY LOAD ROCKET FEED 30g medium

Montáž: Páter s delším spodkem nebo průběžka natvrdo, nedokázal sem určit co je lepší (v tom moři záberů 😊)

Pruty: Maver MV-R 330 (typická labská záležitost 😊)

Trabuco MRX-V 330

Kmen: PLETENÁ ŠŇŮRA GREEN POWER BRAID 0,05mm

Druhý den:

První polovina kola to samé

Druhou polovinu jsem se zaměřil na velké ryby vzdálenost 45m do krmení jen jako nosič živé podstatě zazátkované pinky s caramelem a fous 150 cm Maver 1130 velikosti 14 na SLR 0,14mm na háček 9-10 patentek a dva červy a čekat a čekat.

Montáž průběžka na tvrdo

Krmítko: Maver EASY LOAD ROCKET FEED 50g medium abych ho udržel

Jako krmení Jsem měl Sensas gros gardons s CHAMPION FEED Wonderblack a Pepovou hlínou v poměru 2:2:1 a půl pytlíku CHAMPION FEED Caramel s troškou žluté a červené vločky od sensasu

Díky za pozornost Jenda Maver feeder team Moravia

PS: Je vidět, že jsme v pátek s Jardou Raidlem dobře naladily formu 😊

 

Ohodnoťte článek: 1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (1 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...
Inzerce
Rybolovu se věnuji od 11, takže bez mála sto let. První feeder jsem si pořídil někdy v roce 2002/3 po tom, co jsem ho viděl u Milana Tychlera. Úplně mě tahle technika učarovala. Od roku 2015 se věnuji závodnímu feederu a na sezónu 2019 jsme postoupili s MAVER feeder teamem Moravia do první ligy.

PŘIDAT KOMETNÁŘ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno