Jak přimět ryby k záběru, když se jim nechce brát

0
665
kukuřice na ryby

Určitě to znáte taky. Jsou dny, kdy se rybám moc brát nechce. Záběrů je málo, jsou opatrné, úspěšnost záseku mizerná. Všechno nasvědčuje tomu, že jsou ryby na lovném místě, ale pořádného záběru se nedočkáte.  V takových situacích stojí za to udělat nějakou změnu.

Můžete zjemnit montáž, nebo změnit nástrahu. Dnes se zaměřím právě na práci s nástrahami. Často pomůže i drobná změna a všechno se může nakonec obrátit ve váš prospěch. Co všechno tedy můžeme vyzkoušet s nástrahou?

Změňte nástrahu

Nejjednodušší cesta je zkusit úplně jinou nástrahu. Nefunguje vám živočišná nástraha? Zkuste místo ní rohlík, kukuřici nebo peletu. Můžete zkusit také změnit jen barvu nebo příchuť nástrahy. Místo bílých červů použít barevné. Místo vanilkové pelety jahodovou a tak dále. Ryby občas bývají dost vybíravé a co funguje jeden den, nemusí fungovat podruhé.

Zmenšete nástrahu

Někdy stačí jen zmenšit nástrahu a ryby ji začnou brát s mnohem větší důvěrou. Může to být zdánlivě nepatrná změna, ale občas přinese nečekaný úspěch. Například místo čtyř červů dáte dva. Místo dvou zrnek kukuřice jedno a tak bychom mohli pokračovat.

červi na feeder

Dipujte nástrahu

Nástrahu můžete zatraktivnit tekutým nebo práškovým dipem či boosterem. Do tekutého dipu se nástraha máčí na nějakou dobu. Práškový dip se nanáší tak, že nástrahu nejprve namočíte a poté ji vložíte do krabičky s práškovým dipem. Tento postup můžete několikrát zopakovat.

Booster má většinou kapátko, kterým nanesete malé množství na nástrahu těsně před jejím nahozením. Ačkoliv nejsem velký fanda dipů, musím uznat, že občas se mi dipování nástrahy vyplácí.

Kombinujete dvě různé nástrahy

Na červy to zrovna dobře nebere a rohlík vám ryby hned strhnou z háčku? Co takhle to zkusit dohromady. Kombinované nástrahy jsou další skvělý způsob, jak vyprovokovat ryby k záběru. Existuje celá řada úspěšných kombinací. Můžete kombinovat prakticky cokoliv s čímkoliv. Mezi osvědčené komba patří: červ+kukuřice, červ+hnoják, červ+rohlík, peleta+kukuřice a spousta dalších.

Nadzvedněte nástrahu

Pokud ryby spíš jen proplouvají kolem vašeho lovného místa, moc se nekrmí a jen sem tam si zobnou, nástraha ve sloupci je může snáze zaujmout. Mezi plovoucí nástrahy patří plovoucí boilie, burizony, extrudy, kukly, rohlíkové boilie, některé pelety a umělé nástrahy. Můžete také nadzvednout jakoukoliv potápivou nástrahu, kouskem pěny nebo korku.

Závěr

Nebojte se změny nástrahy. Když ryby neberou, nemáte co ztratit, můžete jen získat. Ne vždy to pomůže, ale o tom už je rybařina. Ještě malá rada na závěr. Pokud nástrahu měníte, počkejte chvíli na výsledek. Příliš rychlé střídání nástrah bývá spíš na škodu. Můžete dát na každý prut jinou nástrahu a porovnat jejich účinnost, ale každé nástraze dejte šanci alespoň pár nahození.

Přeji úspěšné pokusy s nástrahami. Do komentářů můžete napsat, jaké jsou vaše osvědčené postupy.

Inzerce


1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (2 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno