Vycházka 14.5.2016

0
137
květen na rybách
Inzerce

Aktualizováno:

Po týdnu jsem se vrátil na revír, kde jsem si minule dobře zachytal kapry. Zvolil jsem podobnou taktiku lovu. Krmil jsem kukuřicí z plechovky pomocí krmítka a na obou prutech chytal na průběžnou montáž se dvěma zrnky kukuřice na vlasovém přívěsu.

První záběr přišel přibližně za hodinu od úvodního zakrmení. Pak následovaly záběry v přibližně půl hodinovém intervalu, kromě několika hluchých míst, kdy to trvalo déle. Celkem jsem zdolal pět kaprů okolo 50 cm a jeden podobné velikosti se mi vyřízl u břehu.

Jeden z kaprů byl extrémně bojovný. Myslel jsem, že bude z větší kategorie. Po vylovení se ukázalo, že tento kapr má rozdvojenou spodní část ocasní ploutve. Prostě měl větší pádlo, tak se do toho pořádně opřel a pěkně mě při zdolávání potrápil.

kapr-s-rozdvojenym-ocasem

Zvláštní bylo, že ačkoliv jsem chytal na oba pruty stejně (stejné montáže, nástraha i místo), všechny záběry přišly jen na jeden prut. Nemyslím si, že by byla na druhém prutu nějaká chyba a přisuzuji to náhodě.

Možná kdyby bylo více času, tak by přišel záběr i na druhý prut. Ale tentokrát jsem více času neměl, takže jsem to po čtyřech hodinách lovu sbalil a jel domů. Byl to příjemně strávený podvečer na rybách.

Ohodnoťte článek: 1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (1 hlasů, průměr: 4,00 z 5)
Loading...
Inzerce

PŘIDAT KOMETNÁŘ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno