Mezi nejdůležitější faktory patří bezpochyby volba lovného místa. Na rybnících je to často jednoduché, stačí trochu znát revír nebo se podívat, kde starousedlíci sedí. Ti určitě znají dobře revír a ví, kam si sednout. Nebo chytat v blízkosti překážek, které jsou i pro pouhé oko dobře viditelné. Když vysadí kapry, tak je to úplně jedno.

U přehrad a všeobecně velkých ploch je to značně složitější, velká vodní plocha skrývá různé členitosti dna, úseky bohatší na přirozenou potravu. Ryba má velký prostor, kde se jí bude líbit. Postupně prohřívající jarní voda může už pomalu vytahovat ryby do mělčích partií.

Byl jsem plný očekávání, jak se vycházka povede. Nechodím na tenhle revír moc často. Vím moc dobře, že je tu místy větší hloubka a voda tu může stoupat i o pár metrů vlivem vyrovnávání energetických špiček vodní elektrárnou a slouží také jako technologický zdroj vody pro Dukovany. Nacházím se na nejhlubší přehradě v České republice. Vybral jsem místo s hloubkou 3-3,5 metru.

krmení na feeder

Nahodil asi 7-8 krmítky směsi s trochu hrubší zrnitostí, než je zvykem. Trefil jsem se do místa. Ryby už od prvního náhozu pěkně spolupracují. Na místě jich je tolik, že už se těžko poznává, co je přejezd a co doopravdy záběr.

Čekám vyloženě na souvislé škubavé záběry. Hodně jde znát přesnost. Velké hejno ryb na krmném místě vyžaduje neustále krmení, proto se nevyplácí být pasivní. Do krmení přidávám živou složku a halibut peletky, z důvodu udržení ryb na krmném místě. Velkým pomocníkem jsou mi polarizační brýle, bez nich si rybaření nedokážu představit.

Co dodat, když trefíte správné místo, tak máte na 70 % vyhráno.

Cejni už se pomalu chystají na tření.

Síla návazce a velikost háčku nehrála velkou roli.

Dávám si prut na stehno pro rychlejší manipulaci a ruku mám na prutu. Může se to zdát otravné, ale nemusíte se pro prut nikterak ohýbat, takže je to i pohodlné.

Co závěrem? Pojďte k vodě a zkoušejte, kde se ryby nachází. Postupem času získáte zkušenosti a dokážete najít ta správná místa. Pokud nemáte tolik času, zeptejte se kamarádů, kteří tu vodu znají, aby vám pomohli.

Krmení rybu pouze přiláká, kupte si trochu červů a třeba plechovku kukuřice, abyste rybu udrželi v krmení. Poznávejte, jak ryba reaguje na určité množství a podle toho se zařiďte. Ryby vám na břehu budou přibývat. 😊

Ohodnoťte článek: 1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (1 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...
Inzerce
Chytám ryby od 8 let, závodnímu feedru se věnuji poslední roky. Moje největší úspěchy jsou juniorský mistr České republiky a nejnovější je postup s týmem Maver feeder team Moravia do 1.ligy LRU feeder.

1 komentář

PŘIDAT KOMETNÁŘ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno