Únorový týden jako na houpačce

0
184

Tento týden jsme s Romanem začali ve středu. Oba dva jsme měli své povinnosti hotové již brzo dopoledne a tak jsme se hned domluvili, že pojedeme otestovat Labe do Nymburka. Sraz jsme měli na desátou hodinu u sportovního centra, kde jsme v minulosti nachytali pár krásných ryb.

Po chvilce zakrmení začali brát ryby nejdřív mě. Dostal jsem krásné 4 cejny a byla chvilku odmlka. Pak začal chytat Roman a zase já jen koukal. Pak to zmlklo oběma a pěkně se zatáhlo, tak jsme na nic nečekali a jeli domu do tepla.

Ve čtvrtek jsme měli pracovní povinnosti, tak jsme se k vodě nedostali a dohodli se, že v pátek otestujeme úsek Labe v Neratovicích, kde bude další kolo zimní ligy. Labe a Neratovice nás přivítali bílou peřinou a docela velkou zimou. Také aktivita ryb byla na nule. Ať jsme se snažili sebevíc, udělali jsme čisté zero bez cuclého červa.

Na sobotu padla volba již v plné sestavě na Sedlčánky, kde jsme si luxusně před týdnem zachytali. No nebudu to dlouze rozepisovat, ale ani tady se nám nezadařilo. Nikdo z nás čtyř neměl ani potah. Na dvanáctou byl sobotní oběd v podobě kuřecích stehen na grilu, které tentokrát připravil sám Kmotr Marťas.

Kluci to zabalili a jeli domu, že toho mají plné zuby a vůbec. Nepřipustili moje popíchnutí jet si spravit chuť do Brandýsa. Já to nevydržel a jel, přece nejsem srab a nějaká zima mě neodradí, ale co hlavně, nechtěl jsem další zero v řadě. Od 8 hodin ráno jsem byl u vody a teprve v 16.15 přišel, ten den první a poslední, záběr, který jsem naštěstí proměnil a nezůstal s nulou.

V neděli jsme s Romanem byli pozváni do Plzně na místní vabank. Ráno jsme startovali v -4 směr město piva. Na místo jsme dorazili v 8, kdy se pomalu začali sjíždět místní borci. Mile nás překvapil MP, který vyhrál předešlé kolo a na snídani připravil řízečky.

Potom se vylosovalo a šlo na věc. Radbuza v místech kde jsme chytali má do 25m a hloubku do 2m. Než jsme nahodili, tak se mě honilo hlavou, co na tom potoce budeme čtyři hodiny dělat. Po prvním nahození jsem rychle vystřízlivěl a nevěděl, která bije.

Každý nához záběr, ale nemohl jsem nic proměnit. Trvalo asi 20 minut, než jsem překopal montáže postavení prutů a začal chytat. Co budu povídat, neskutečná paráda. Chytal jsem snad všechnu bílo rybu a některé i v úctyhodné velikosti.

Krásnou ostrou, kterou jsem si vychutnal na pikřík s 8 dole, plotici – to byla paní buchta, stará, macatá jikernačka , podoustve – ryby rypákaté, které neskutečně bojovaly. Prostě paráda. Další věc, která se nám povedla, bylo třetí místo, kdy jsme s Romanem každý chytili 19 ryb. Vyhrál MP Pavel Soukup s 28 . Poté jsme pogratulovali vítězi a dali se na 150 km cestu k domovu. Opravdu krásné završení týdne.

Ohodnoťte článek: 1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (1 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...
Inzerce

PŘIDAT KOMETNÁŘ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno