Umělé nástrahy na feeder

0
759
Umělé nástrahy
Umělé nástrahy
Inzerce

Aktualizováno:

Nástrahy jako kukuřice nebo červy fungují při lovu na feeder naprosto fantasticky. Mohlo by se tedy zdát, že použití umělé kukuřice nebo umělých červů či jiných nástrah nemá žádné rozumné opodstatnění.

Poprvé jsem umělé nástrahy zkoušel hlavně ze zvědavosti. Chtěl jsem zjistit, jestli se mi na to opravdu podaří ulovit nějakou rybu. Úlovek se tenkrát dostavil a tak jsem umělým nástrahám dával čas od času prostor. Od prvotních experimentů jsem přešel ke zkoušení umělých nástrah v různých situacích a s různými styly prezentace. Nejvíce jsem si oblíbil umělou plovoucí kukuřici.

Způsoby nastražení

Umělou nástrahu umisťuji na vlasový přívěs pod háček a dávám ji buď samotnou nebo v kombinaci s přirozenými nástrahami jako jsou kukuřice, pelety, boilies nebo červi. Pokud ji nastražuji samotnou, často ji zvýrazňuji nějakým dipem.

Více se mi osvědčily umělé nástrahy při lovu na method feeder. Přisuzuji to tomu, že u tohoto způsobu prezentace má ryba méně času na zkoumání nástrahy a zároveň má výrazná plovoucí nástraha v blízkosti krmítka větší šanci rybu zaujmout.

Výhody a nevýhody umělých nástrah

Umělé nástrahy mají svoje výhody i nevýhody. Rozhodně to pro mě není žádná univerzální nástraha, po které bych sahal nějak často. Jsou však situace, kdy je ocením. Mezi hlavní výhody patří:

  • jsou vždycky připravené po ruce, nezabírají žádné místo, nekazí se
  • plovou, takže s nimi mohu nadlehčovat potápivé nástrahy
  • dobře drží, nepadají z vlasového přívěsu
  • dají se používat pořád dokola, ušetří se čas s předěláváním nástrah
  • dobře přijímají pachy, dají se ochucovat
  • mají výrazné barvy, takže jsou pro ryby výrazné

Mezi nevýhody plovoucích nástrah z mého pohledu patří:

  • sami o sobě nejsou příliš atraktivní
  • nemají žádnou přirozenou pachovou stopu
  • mají omezené použití pouze pro lov kaprů případně několika dalších druhů kaprovitých ryb

Závěr

Umělou kukuřici mám ve svém arzenálu nástrah pro method feeder. Zkoušel jsem i různé další nástrahy jako jsou umělý červi nebo patentky. Jejích hlavní využití vidím v kombinaci s dalšími přirozenými nástrahami.

Moje oblíbená kombinace je dvě zrnka klasické kukuřice a jedna plovoucí umělá kukuřice. Jaké máte zkušenosti s plovoucími nástrahami vy? Pište do komentářů.

Ohodnoťte článek: 1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (3 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...
Inzerce

PŘIDAT KOMETNÁŘ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno