Tip na levné krmení pro zimní lov

0
268
Levné krmení z vánočního cukroví
Oblíbené zimní krmení

Pokud vám po Vánocích zbyla slušná zásoba cukroví a nevíte co s ním, mám pro vás tip jak ho zužitkovat. Můžete si z něj snadno vyrobit velice účinné krmení na ryby. Stačí cukroví jednoduše nadrtit.

Drcené sušenky se běžně prodávají jako přísada do krmení. A pokud nevíte, co s přebytečným cukrovím, můžete mít tuto přísadu prakticky zdarma. Teda jen za trochu námahy při drcení. Cukroví můžete nadrtit pomocí kuchyňského robota na strouhanku. Nouzově se dá použít také ruční struhadlo.

Ne všechny druhy cukroví jsou k tomu vhodné, doporučuji drtit jen ty “suché” druhy – bez marmelády, krému, čokolády… Skvělé jsou k tomuto účelu perníčky, vanilkové rohlíčky, linecké. Dají se takto zužitkovat i různé jiné přebytky z domácnosti během celého roku, například vafle, dětské piškoty atd.

levné krmení z vánočního cukroví

Jak použít krmení z drceného cukroví

Drcené cukroví (nebo sušenky) jsou celoročně účinná návnada a přísada do krmení. Skvěle fungují také ve studené vodě. Zřejmě i ryby si rády dopřejí kolem Vánoc trochu těch dobrot:-) Nejlépe to funguje na cejny a kapry.

Samotné drcené cukroví s trochou posilovače
Samotné drcené cukroví s trochou posilovače

Drcené cukroví můžete použít úplně samotné. Stačí ho rozmíchat s vodou. Doporučuji ho dovlhčovat postupně na několikrát, aby bylo rovnoměrně provlhčené a dobře se s ním pracovalo.

Vlastnosti takového krmení budou různé, podle použitých vstupních surovin. Je potřeba to vyzkoušet. Velmi dobře to bude fungovat také v kombinaci s dalšími přísadami. Zde je přehled několika tipů, jak drcené cukroví používat a míchat.

Verze 1: Samotné drcené cukroví s trochou práškového posilovače sladké příchuti (karamel, vanilka, čokoláda…) Vhodné na zimní chytání s klasickým feeder košíkem na cejny.

Verze 2: 2/3 drceného cukroví, 1/3 strouhanky, sladký posilovač. Na zimní lov s method feederovým krmítkem na cejny a kapry.

Verze 3: 1/2 drceného cukroví, 1/2 tmavého cejnového krmení, sladký posilovač. Na zimní lov cejnů na stojatých vodách

Verze 4: 2/3 drceného cukroví, 1/3 cejnového krmení, trocha hlíny. Super kombinace pro zimní lov cejnů na řece.

Dá se samozřejmě vymyslet nekonečně mnoho kombinací a způsobů využití, to je jen pár příkladů, které mi fungovaly.

Drcené cukroví s tmavým cejnovým krmením
Drcené cukroví s tmavým cejnovým krmením

Tuto zimu jsem měl směs, ve které převažoval perník a chytal jsem s ní v listopadu a prosinci a to jak na klasický feeder, tak s method feederem. Pokaždé jsem si slušně zachytal, i když jsem lovil jen malé cejny. Na krátké zimní vycházce potěší každá rybka.

Závěr

Tip na drcené cukroví zná spousta rybářů, to se potvrdilo i v příspěvku na Facebookové feeder skupině. Budu rád, pokud článek pomůže alespoň pár rybářům, kteří to ještě neznají. Pokud už cukroví taky používáte, můžete přidat svoje zkušenosti do diskuze na Facebooku nebo do komentáře pod tento článek.

Inzerce
1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (Zatím nehodnoceno)
Loading...

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno