tele feeder

Tele feeder je velmi levná varianta feederového prutu. Jedná se o klasický teleskopický prut, který má na konci otvor pro nasazení feederové špičky. Hlavní výhodou teleskopického feederu je malá transportní délka.

Nízkou cenou a krátkou přepravní délkou však výčet výhod tele feederu pomalu končí. I přesto je u řady rybářů tento prut velmi oblíbený. Ačkoliv uznávám, že moderní teleskopy jsou úplně jinde, než bývaly kdysi staré modely, rozdíl oproti děličce je i u feederu poměrně zásadní.

Daň za krátkou přepravní délku je u tele feederu příliš vysoká.

Nikomu nechci hanit to, na co je zvyklý. Jsem také zastáncem názoru, že drahá výbava není pro rybařinu zásadní. Ale poté, co jsem měl možnost vyzkoušet si tele feeder, jsem toho názoru, že daň za krátkou přepravní délku je u tele feederu příliš vysoká.

Pro nenáročné rybáře může být telefeeder dostačující. Rozhodně bych si však netroufal tvrdit, že je tele feeder srovnatelný s klasickými dělenými feederovými pruty. Rozdíl je v ceně i v chování prutu.

Závěr

Pokud zvažujete koupi teleskopického feederu, za sebe vám ho důrazně nedoporučuji. Pokud si to přeci jen nechcete nechat vymluvit, tady je pár tipů na pruty z této kategorie.

Ohodnoťte článek: 1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (1 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...
Inzerce

2 KOMENTÁŘE

  1. láká mě představa kombinace tůry s rybolovem…. Teleskopickou přívlač v kombinaci s plavanou jedním prutem a druhý na feeder….. Pokud se ale feederové pruty nedají sehnat ve složené délce pod 0,8m pak to nemá vůbec žádný smysl.

    • Ahoj Jakube, díky za další pohled na věc. Mít telefeeder jako prut na cesty je dobrý nápad. Souhlasím, že jsou situace, kdy je malá transportní délka nedocenitelná výhoda. Je to o tom, jaký kompromis je člověk kvůli transportní délce ochotný udělat při běžném chytání. Jako cestovní prut proč ne, ale jako hlavní prut na feeder bych telefeeder nikomu nedoporučil.

PŘIDAT KOMETNÁŘ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno