Pro úspěšný lov na method feeder je potřeba zvolit správnou taktiku vnadění a lovu. Záleží jestli chcete víc záběrů bez ohledu na velikost ryb nebo cílíte na větší ryby a nevadí vám čekat na záběr i delší dobu.

Výběr místa

Úspěšná taktika začíná výběrem místa k lovu. Ryby se velmi rády zdržují v blízkosti břehu. Proto chytat v blízkosti vlastního nebo protějšího břehu může být správná volba. Můžeme také zvolit přístup, kdy rybu aktivně vyhledáváme v různých částech revíru. Pokaždé můžeme nahodit do jiného místa a zkoušet hledat, kde se jednotlivé ryby zdržují.

Můžeme si také vybrat libovolné místo, kde založíme krmné místo a pokusíme se ryby přitáhnout pomocí krmení kukuřicí a peletami. Method feeder je použitelný pro většinu situací, ale nehodí se pro lov na silně bahnitém dně.

Záklaldní dvě taktiky jsou tedy aktivní vyhledávat ryby nebo si vytvořit krmné místo na které stáhnete ryby z širšího okolí. Nyní si oba přístupy popíšeme detailněji.

Aktivní vyhledávání ryb

Tato taktika se hodí do chladné vody, pokud nejsou ryby aktivní, pokud chceme prozkoumat neznámý revír nebo na velmi krátké výpravy.

Při této taktice nemáme jedno pevné lovné místo. Snažíme se prochytávat různé části revíru, zkoušíme různá místa a hloubky. Můžeme pokaždé zkusit nahodit jinam. Při tomto aktivním způsobu lovu je velmi slušná šance že dřív nebo později narazíme na rybu a získáme záběr. Je to spíše taktika pro lov jednotlivých ryb.

Vytváření krmného místa

Druhá taktika je opačná. Zvolíme si místo o kterém jsme přesvědčení, že by se v jeho blízkosti mohli vyskytovat ryby a toto místo si prokrmíme. Zde jsou opět dvě varianty, jak můžeme postupovat. Můžeme se spolehnout jen na krmení pomocí krmítka. Tím že budeme neustále nahazovat do stejného místa si zde postupně vytvoříme krmné místo.

Nebo můžeme krmit intenzivněji a kromě návnady z krmítka přidat ještě kukuřici pelety nebo koule krmné směsi navíc. Tento styl krmení se hodí do teplejších částí roku, kdy jsou ryby hodně aktivní. Můžeme tím přitáhnout větší množství ryb a déle je zdržet na našem krmném místě.

 

Ohodnoťte článek: 1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (Zatím nehodnoceno)
Loading...
Inzerce

PŘIDAT KOMETNÁŘ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno