Rozdíl mezi laminátovými a uhlíkovými špičkami na feeder

0
492 zobrazení
Inzerce

Nedávno se v poradně objevil zajímavý dotaz: jaký je rozdíl mezi laminátovou a uhlíkovou špičkou k feederovému prutu. Rád bych tímto článkem odpověděl.

Jak se pozná laminátová špička od uhlíkové

Rozdíl mezi špičkami je na první pohled patrný. Laminátové špičky mají světlý konec, kterým se zasouvají do prutu. Někdy jsou také označené slovem glass případně zkratkou G, což je anglický výraz pro sklolaminát.

Naproti tomu uhlíkové špičky mají tmavý konec a bývají označované jako carbon (C). Teď, když už bez problému rozlišíte obě verze špiček, se podíváme na to, jaký je mezi nimi rozdíl.

uhlíkové a laminátové špičky na feeder
Uhlíkové a laminátové špičky na feeder

Vlastnosti sklolaminátových špiček

Laminátové špičky jsou o něco těžší než uhlíkové špičky a často bývají odolnější. Co se týká akce, tak jsou měkčí a pomalejší. Snáze se ohnou vlivem proudu, vln či větru.

Vlastnosti uhlíkových špiček

Uhlíkové špičky jsou lehčí, mohou dosahovat i velmi nízkých průměrů a přitom bývají tužší než laminátové špičky. Mají rychlejší akci, přesněji přenáší pohyb vlascce. Jsou však křehčí – náchylnější na zlomení.

Jakou špičku tedy vybrat

Co se týká vlastností je každý materiál úplně jiný. Přitom se nedá jednoznačně říct, že jedna varianta by byla lepší než druhá.

Zadavatel dotazu v poradně zlomil uhlíkovou špičku a zvažoval, jestli koupit znovu uhlíkovou zkusit nebo laminátovou za zlomek ceny.

Výhodou laminátových špiček je, že jsou obvykle levnější. Dají se sehnat již od sto korun. Cena uhlíkových špiček se pohybuje ve stovkách. Pokud ve volbě špiček nemáte jasno, doporučuji vyzkoušet obě varianty a potom se rozhodnout, co vám více vyhovuje.

Čtěte také:  Domácí výroba feederových krmítek

 

Inzerce


1 hvězdička2 hvězdičky3 hvězdičky4 hvězdičky5 hvězdiček (1 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Loading...

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here